FOTOD: Kadunud Narva tüdrukut aitavad otsida kümned vabatahtlikud

 (53)
FOTOD: Kadunud Narva tüdrukut aitavad otsida kümned vabatahtlikud
Foto: Irina Kivimäe/NPAfoto raamatust

Pühapäevast saadik kadunud 9-aastast Varvarat aitavad lisaks politseile otsida ka kümned vabatahtlikud, kes on läbi kamminud Narva mahajäetud hooned, Kadastiku karjääri ning linnaäärsed tühermaad.

Vabatahtlike otsijate grupi koordinaator Aleksei ütles venekeelsele Delfile, et 9-aastase Varvara otsingutega ühineb iga päev üha rohkem inimesi. Praegu on neid erinevatel hinnangutel juba 40-100. Aleksei sõnul võtsid nad teisipäeval ühendust öösiti mängitava mängu Bessonnitsa ("Unetu") kogukonnaga, mis edastas neile nimekirja erinevatest maha jäetud majadest ja tühermaadest Narvas. „See nimekiri on jagatud viieks sektoriks, millest igaüht otsivad läbi vabatahtlikud,“ ütles Aleksei Delfile.

Vabatahtlikud on pidevalt ühenduses politseiga. Mõned aitavad küsitleda võimalikke tunnistajaid ja panevad üles kuulutusi.

Täna hommikul kogunes tüdrukut otsima umbes 50 vabatahtlikku. Neid instrueerinud politseikonstaabel Andronik Danieljan sõnas, et politseinike uurimisandmeid vabatahtlikele ei avaldata, seda juhuks, kui aitajate seas peaks olema mõni pahatahtlik inimene, kirjutab Narvskaja Gazeta.


Politseikonstaabel õpetas vabatahtlikke, et nad pööraksid tähelepanu igale vähegi kahtlaselt käituvale inimesele, kuna pole välistatud, et tüdrukuke võib olla mõnes korteris. "Ka iga pisiasi võib olla tähtis - mingi rütmiline koputus või kummaline heli," rääkis konstaabel.

Seotud lood:

Ida politseiprefektuur otsib kadunud 9-aastast Varvara Ivanovat, kes lahkus Narvas asuvast kodust 18. märtsil kell 18 ja pole senini naasnud.

Viimati nähti teda pühapäeval Narvas 26. Juuli tänaval maja number 29 juures. Varvara on 130 sentimeetrit pikk ja keskmise kehaehitusega. Tüdruk oli riietatud lühikesse valgesse jopesse, mustadesse vateeritud pükstesse, halli mütsi ja kummisaabastesse.

Seoses Varvara kadumisega otsib politsei inimesi, kes nägid, kuidas väidetavalt 18. märtsil kella 19.30 ajal võttis tundmatu mees Narvas 26. Juuli tänaval jäähalli juures tüdruku tumedat värvi sõiduautosse,

Kõigil, kes teavad Varvara võimalikku asukohta, palutakse võtta ühendust politseiga telefonidel 357 6188, 357 6129 või lühinumbril 110.