FOTOD: Järvamaal hukkus veokiga kokku põrganud mootorrattur

Täiendatud 23.35
Järvamaal hukkus mootorrattur
Järvamaal hukkus mootorratturFoto: Kaspar Pokk/Kanal2

Paide vallas Mustla lähistel juhtus täna õhtul mootorratta ja veoauto kokkupõrge, milles hukkus 24-aastane mootorrattur.

Õnnetus juhtus kell 19.18 Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 68. kilomeetril. Esialgse info kohaselt sooritati Tallinna suunas liikunud mootorrattaga möödasõitu samas suunas liikunud veoautost ning mootorratas põrkas kokku vastutuleva veoautoga. Mootorrattur, 24-aastane Hendrik, hukkus sündmuskohal.

Veoautojuht, 47-aastane Kalle, õnnetuses vigastada ei saanud ja ta oli kaine.

Juhtunud õnnetuse asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust, mille käigus selgub, kas mootorrattur oli kaine.

Õnnetus juhtus sirgel teelõigul, lubatud suurim sõidukiirus on seal 90 km/t. Mootorrattur kandis nõuetekohast turvavarustust.

Paide politseijaoskonna juht Üllar Kütt tunneb kaasa hukkunud mehe lähedastele. Ta lausub, et juhtunu täpseid asjaolusid me küll veel teada, kuid meeles peab pidama, et liikluses ei tohi võtta asjatuid riske. „Kõik juhid peavad liikluskeerises veenduma oma manöövrite ohutuses. Jalgratturid ja mootorratturid on teistest juhtidest kergemini haavatavad ja peavad tegema kõik endast oleneva, et kokkupõrgetest autodega hoiduda,“ lisab Kütt.