FOTOD: Järva-Jaani vanatehnika varjupaigas süüdati buss

 (14)
Järva-Jaani tulekahju
Foto: Kaspar Pokk, Kanal 2

Järva-Jaanis vanatehnika varjupaigas pandi pühapäeva õhtul põlema üks sealsetest sõidukitest, 1986. aastal ehitatud RAF bussi, mida kohalikud kasutasid saunajärgse istumiskohana.

Süütamise taga arvatakse olevat kaks noormeest, üks 13- ja teine 17-aastane. Vanatehnika varjupaiga haldaja Tuve Kärneri sõnul pandi buss põlema kättemaksuks, sest samu noori on ta korduvalt muuseumi territooriumilt välja visanud. Noored olevat trampinud nii autode katustel kui ka kapottidel, samas lõhkunud ka sõidukite klaase.

Kärneri sõnul nägid ühed külastajad, et buss põleb. Kohe jooksis üks nendest teadetetahvli juurde ja helistas Kärnerile. Kärner, kes on kohalik vabatahtlik tuletõrjuja, asus esialgu ise RAF-i kustutama. Tema hinnangul oli tegu vaid loetud sekunditega, kui meetri kaugusel asunud hoone oleks võinud tuld võtta.

Hetkel arvatakse, et noored valasid bussi süütevedelikku ja panid selle siis tulemasinaga põlema. Kohe võttis tuld kogu masina sisustus, põlesid nii istmed kui ka laepolster, kõik aknad tahmasid seest poolt ära.

Bussi ilmselt taastama ei hakata.