FOTOD ja VIDEOD SÜNDMUSKOHALT: Kuusalu vallas hukkus roolijoodiku juhitud autos kaasreisijana sõitnud noor mees

 (41)
FOTOD ja VIDEOD SÜNDMUSKOHALT: Kuusalu vallas hukkus roolijoodiku juhitud autos kaasreisijana sõitnud noor mees
Fotod: Krimi24

Täna kella 8 ajal hommikul juhtus Kuusalu-Leesi maantee 3. kilomeetril raske liiklusõnnetus, milles hukkus 25-aastane mees.

Esialgsetel andmetel liikus sõiduauto BMW, mida juhtis 25-aastane alkoholijoobes mees, Kuusalu poolt Leesi suunas, kui kaotas peale vasakut lauget kurvi juhitavuse ning sõitis paremalt teelt välja vastu puud. Kaasreisija, 25-aastane mees, hukkus sündmuskohal. Sõiduauto juht viidi haiglasse tervisekontrolli.Õnnetuspaigas on kiirusepiirang 90km/h. Väga tugevalt kahjustada saanud sõiduk annab alust arvata, et sõiduki kiirus võis õnnetuse hetkel olla lubatust suurem.

PPA juhtivkorrakaitseametnik Riho Tänak pole nii raskete vigastustega sõidukit ammu näinud. Tänak räägib, et hukkunuga õnnetuste seas on suurim riskigrupp noored mehed, kes sattuvad õnnetusse alkoholi tarvitanuna nädalavahetuse järgsel hommikul mõnelt ürituselt tagasi sõites.

„Tänane õnnetus on järjekordne traagiline näide sellisest tüüpjuhtumist. Kui lisada siia veel teine liiklussurmade peamine põhjus, kiiruse ületamine, on üliraskete tagajärgedega liiklusõnnetus kerge juhtuma," ütles Tänak. „Politsei teeb igapäev pingutusi selle nimel, et muuta just selliste sõidukijuhtide riskikäitumist ja tõsta inimeste teadlikkust. Täna kaotas kahjuks üks inimene oma elu," ütles Tänak.

Seotud lood:

„Ma ei väsi kordamast, et kui näete purjus inimest autorooli taha istumas, sekkuge ja tehke endast kõik olenev, et teda takistada. Kaasreisijatel on alati valik mitte istuda joobes juhi autosse, " paneb Tänak kõigile südamele.

Õnnetuse asjaolude selgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlus ja uurimist juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

2014. aastal põhjustasid alkoholi tarvitanud juhid 21,8% kõigist liiklussurmadest ehk 17 inimest kaotas oma elu alkoholi tarvitanud roolikeeraja tõttu.