FOTOD ja VIDEO | Tallinna-Tartu maanteel põrkasid kokku kaubik ja auto. Juhid tuli masinatest välja lõigata

Politsei otsib õnnetuse pealtnägijaid!
Õnnetus Tartu - Tallinn maanteel
Õnnetus Tartu - Tallinn maanteelFoto: Delfi lugeja

Täna kella 11.20 paiku sai häirekeskus teate Põltsamaa vallas Tõrenurme külas juhtunud liiklusõnnetusest, kus olid omavahel kokku põrganud Renaulti kaubik ja sõiduauto Toyota.

Tartu avariipolitseinik Kuuno Kiudorf vahendas sündmuskohalt, et õnnetus juhtus Tallinn-Tartu maantee 137. kilomeetril, kus lauges kurvis põrkasid kokku Tallinnast Tartu suunas liikunud Renaulti kaubik, mida juhtis 26-aastane mees ning Tartust Tallinna poole liikunud Toyota Auris, mille roolis 71-aastane mees. Mõlemas masinas viibisid vaid juhid, kes said õnnetuses viga ning viidi TÜ Kliinikumi.

Avariipolitseinik kirjeldas, et õnnetuse osapooled kasutasid nõuetekohaselt turvavarustust ning sõidukite rehvid vastasid nõuetele. Renaulti juht oli kaine, Toyota roolis olnud mehe kainus selgitatakse ekspertiisi käigus. Teeolud ja nähtavus olid sel lõigul head ja piirkiiruseks antud teelõigul 90 km/h.

„Praegu on veel selguseta, mis põhjusel raske õnnetus juhtus. Et õnnetuse üksikasjadesse selgust tuua, palume kõigil, kes juhtusid avariid pealt nägema või omavad sellest suisa pardakaamera salvestust, võtta ühendust avariipolitseinikega telefonil 730 8814 või kirjatsi louna.ate@list.politsei.ee,“ rääkis avariipolitseinik.

„Kuigi selle konkreetse avarii asjaolud on veel selgitamise, palun ma kõiki juhte olla teel toimuva suhtes eriliselt tähelepanelik, hoida eesliikujatega piisavat pikkivahet ning vältida järske manöövreid ja möödasõie. Nii jääb ka juhile enam võimalusi aegsasti reageerida liikluses ette tulla võivatele ohuolukordadele,“ sõnas ta.

Õnnetuspaigal oli liiklus oluliselt häiritud.

Õnnetus Tartu-Tallinna maanteel Foto: Delfi lugeja
Õnnetus Tartu-Tallinna maanteel Foto: Delfi lugeja