FOTOD ja VIDEO: Roolijoodik üle-eestilisel puhumisreidil: poleks kella keeratud, oleksin end ehk kaineks maganud

 (154)

Täna kontrollivad politseinikud kogu Eestis sõidukijuhtide kainust, teatas politsei- ja piirivalveamet.

Tallinnas reide jälgimas käinud Delfi kaastöötaja märkis, et teda üllatas, kui palju oli lapsevanemaid, kes panid lapsed autosse ja istusid ise purjuspäi rooli. "Üks naine pidi lennukile minema, laps istus taga ja kaine mees kõrval," märkis fotograaf, kelle sõnul oli kaks sellist juhtumit järjest, kus kaine ja juhiloaga juht istus roolijoodiku kõrval.

Ühele mehele ütles politsei, et ta ei tohi poolteist tundi joobe tõttu sõita, pärast mida politseinikud lahkusid, et reidiga teisal jätkata. "Sõitsin ka minema, tulin teistkaudu tagasi ja see mees oli koos lastega ära sõitnud," imestas kaastöötaja ja nentis, et kõige hullem ongi see, et purjuspäi istutakse rooli, lapsed autos. Kasvanud tundub tema sõnul olevat ka purjuspäi rooli istuvate naiste hulk.

Mitu roolijoodikut kasutas vabandusena kellakeeramist – kuna kella keerati edasi, siis jäi kainenemiseks tund aega vähem aega. "Üks mees, kes jäi jääknähtudega vahele, ütles, et poleks kella keeratud, oleksin ennast võib-olla kaineks maganud. Samas kaine naine istus kõrval," meenutas kaastöötaja järjekordset kummalist juhtumit.

Seotud lood:

"Üleriigilisi reide läbi viies tabame alati inimesi, kes juhivad sõidukit ebakainena," rääkis politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo. "Turvaliseks liiklemiseks peavad kõik juhid veenduma oma kainuses. Häiritud reaktsiooniga inimesed on väga ohtlikud ning nad ei hinda oma võimeid adekvaatselt."

Sel aastal on tabatud 73 narko- ja 1442 alkoholijoobes juhti. Nende süül on toimunud 22 liiklusõnnetust, milles on saanud 34 inimest vigastada.

2015. aastal tabati 7878 joobes juhti, neist 280 olid narkojoobes. Samal aastal toimus 1359 inimkannatanuga liiklusõnnetust, millest 138 olid põhjustatud joobes juhi poolt. Nendes õnnetustes sai vigastada 182 ja hukkus 15 inimest.