FOTOD JA VIDEO: Peaminister Taavi Rõivast tappa ähvardanud Martin Kattai läheb kolmeks kuuks vangi

 (222)

Harju maakohtus mõisteti täna süüdi peaministrit tappa ähvardanud Martin Kattai, talle määrati karistuseks kaks aastat vangistust, millest koheselt ärakandmisele läheb kolm kuud. Mees võeti kohtusaalis vahi alla.

Kattaile mõisteti karistuseks kaks aastat vangistust, millest reaalselt ära tuleb tal kanda kolm kuud. Ülejäänud karistus jäetakse tingimisi kolmeaastase katseajaga täitmisele pööramata.


Kattai ütles otsust kuuldes, et tal on kodus kolmekuune laps. "Käsi pole vaja raudu panna, kuskile ma põgenema ei hakka," lubas ta, kui teda istungi lõppedes minema viidi.

Riigiprokuratuur süüdistas Martin Kattaid (33) mullu sügisel korduvalt oma Facebooki lehel peaminister Taavi Rõivase suunas tapmisähvarduste tegemises.

Lisaks postitas Kattai Rõivasele suunatud tapmisähvarduse Reformierakonna toonase peasekretäri Martin Kuke Facebooki lehele, märkis süüdistus.

Seejuures kogus ja avaldas ta erinevat infot peaministri võimaliku elukoha kohta, kirjeldas peaministri isikukaitsjate töötaktikat ning nende kasutatavaid vahendeid.

Kattai on kohtueelses menetluses tunnistanud, et süüdistuses märgitud tekstid ning sõnaavaldused sotsiaalmeediavõrgus Facebook on esitatud tema poolt, kuid leiab, et tema tekstides puuduvad ähvardusele viitavad kuriteotunnused.

Kattai ise ja tema advokaat Henrik Kirsimäe leiavad, et tekstide sisust ei nähtu ühtegi ähvarduse süüteokoosseisule omast tunnust ning tahavad kriminaalmenetluse lõpetamist.