Ivo Parbusele mõisteti karistuseks kaks aastat ja kuus kuud vabadusekaotust. Karistus pööratakse kohe täitmisele. Lisaks mõisteti Parbuselt  konfiskeerimise asendamise korras välja konfiskeeritava vara väärtusele vastava summana 7349,84  eurot.


Parbusega samas kriminaalasjas kohtu ees olnud Raivo Undi (50), Tallinna Farmaatsiatehase AS-i, Peeter Palusaare (42), Kaupmehe Arenduse OÜ, OÜ Woody, OÜ Metsailu, OÜ Constancia, AS-i Merko Ehitus ja Aleksander Raide tunnistas kohus süüdi pistise andmises, Toivo Susi (56), TLS Invest OÜ ja Tõnu Kortsu tunnistas kohus süüdi korduvas pistise andmises  ning  Elmar Sepa (52) ja SA Jüri Vilmsi Sihtkapitali tunnistas kohus süüdi pistise andmisele kihutamises ja sellele kaasa aitamises, mõistes neile isikutele järgnevad karistused:

Elmar Seppa karistati vangistusega kaks aastat ja kuus kuud, millest ta peab kohe ära kandma viis kuud. Ülejäänud kahe aasta ja ühe kuu pikkune vangistus jääb kanda tingimisi 4-aastase katseajaga.

Tõnu Kortsu karistati vangistusega kaks aastat ja kolm kuud, millest ta peab kohe ära kandma viis kuud. Ülejäänud ühe aasta kümme kuud vangistust jääb kanda tingimisi 4-aastase katseajaga.

Toivo Susit karistati vangistusega kaks aastat kuus kuud, millest ta peab kohe ära kandma neli kuud 27 päeva. Ülejäänud kaks aastat ja ühe kuu vangistust jääb kanda tingimisi nelja aasta pikkuse katseajaga.

Aleksander Raidet karistati vangistusega kaks aastat kuus kuud, millest kohe ära kanda jäi neli kuud 27 päeva.  Ülejaanud ksk aastat ja üks kuu jääb kanda tingimisi 4-aastase katseajaga. 

Peeter Palusaart karistati vangistusega üks aasta üheks kuud, millest kohe ärakantav viis kuud 22 päeva loetakse eelvangistuses viibitud ajaga kantuks.  Ülejäänud karistus s.o üks aasta kolm  kuud ja kaheksa päeva vangistust jääb kanda tingimisi 4-aastase katseajaga. 

Raivo Unti karistas kohus vangistusega üks aasta ja kuus kuud, millest kolm kuud peab ta ära kandma kohe. Ülejäänud karistus s.o üks aasta ja kolm kuud jääb kanda tingimisi 4-aastase katseajaga.

Kõik eraisikutest süüdistatavad vahistati otse kohtusaalis.

Lisaks peavad juriidiliste isikutena tasuma rahalise karistuse AS Merko Ehitus summas 300 000 eurot, OÜ Metsailu summas 100 000 eurot, OÜ Constancia summas 200 000 eurot, OÜ Woody summas 200 000 eurot, Tallinna Farmaatsiatehase AS summas 200 000 eurot, Sihtasutus Jüri Vilmsi Sihtkapital (pankrotis) summas 200 000 eurot, TLS Invest OÜ summas 100 000 eurot ja Kaupmehe Arenduse OÜ summas 50 000  eurot. 

SA-lt Jüri Vilmsi Sihtkapital mõisteti välja ka konfiskeerimise asendamise korras konfiskeeritava vara väärtusele vastava summana 51 129,32  eurot.

Kohtuotsuse arvatavast karmusest andis märku juba istungi alguses toimunu, kui süüaluste kohtupinki istumise järel sisenesid kohtusaali ka üle kümne relvastatud politseiniku. Seejärel rääkis kohtunik Merle Parts, et kuna korruptsioonikuriteod on tõusuteel, tuleb anda ühiskonnale karistustega selge signaal ning ta asus ette lugema süüdimõistvat kohtulahendit.

"Kaitsjad on prokurörile ette heitnud, et taotletud karistused on enneolematud. Väga ranged ja ei vasta praktikale. Siis kohus juhib tähelepanu, et kuna riik on määranud kohtuvaidluses ainsa karistusliigina vangistuse, siis see näitabki riigi suhtumist sellesse paragrahvi ja toimepandusse," rääkis Parts.

Ka kohtu määratud karistusi põhjendades oli kohtunik Parts karm. "Haldusvaldkond Tallinna linnavalitsuses peab kohtlema kõiki isikuid võrdselt. Ja Parbuse tegevus, valikuline tähelepanu pistise eest, ilmselgelt seda printsiipi rikkus ja seega oli see kodaniku õiglus-ning kohusetunnet riivav," selgitas Parts kohtu määratud karistusi. 

Partsi sõnul kahjustab korruptsioon riigi ausat ja õiguspärast toimimist ning seetõttu on tarvis anda ühiskonnale selge signaal sellistesse kuritegudesse. Kohtuniku sõnul näitas asjaolu, et Parbuse süüasja ajal toimus linnavalitsuses kuritegude toimepanek seda, et siis ei ole Partsi arvates senised karistused ilmselgelt piisavad olnud.

Põhja ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Kadri Väling taotles Ivo Parbuse karistamist nelja aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega, mille hulka tuleks arvestada eelvangistuses viibitud aeg kuus kuud.

Erineva pikkusega reaalseid vanglakaristusi taotles prokurör ka teistele kohtualustele: Elmar Sepale (52) kolm aastat ja kuus kuud, Toivo Susile (56), Tõnu Kortsule (37) ja Aleksander Raidele (62) kolm aastat, Raivo Untile (50) kaks aastat ning Peeter Palusaarele (42) kaks aastat ja kuus kuud, millest arvataks maha eelvangistuses viibitud aeg viis kuud ja 27 päeva.

Ivo Parbust süüdistatakse selles, et töötades Tallinna linnavalitsuse abilinnapea nõuniku ametikohal, võttis ta ajavahemikul august 2007 kuni detsember 2008 korduvalt erinevatelt isikutelt pistist. Süüdistuse järgi toimus pistise võtmine detailplaneeringute ja ehitusprojektide üle järelevalve teostamise eest Tallinna linnaplaneerimise ametis.

Süüdistuse kohaselt võttis Parbus pistist nii raha kui ka kinkekaartide kujul enda ja ka sihtasutuse Jüri Vilmsi Sihtkapital kasuks. Kokku sai Ivo Parbus pistisena vara üle 950 000 krooni.

Sama kriminaalasja raames on esitatud süüdistus ka Elmar Sepale SA Jüri Vilmsi Sihtkapitali juhatuse liikmena Ivo Parbuse korduvale pistise võtmisele kihutamises ja sellele kaasa aitamises. Samas kuriteos on esitatud süüdistus SA Jüri Vilmsi Sihtkapitalile juriidilise isikuna. Nimelt võttis Ivo Parbus Elmar Sepa vahendusel ja viimase poolt esitatud nõudmise alusel Tallinna linnaplaneerimise ametis seisma jäänud problemaatiliste detailplaneeringute üle järelevalve teostamise eest raha SA Jüri Vilmsi Sihtkapitalile.

Pistise andmises on süüdistus esitatud Raivo Untile ja juriidilise isikuna Tallinna Farmaatsiatehas AS-ile, Peeter Palusaarele ja juriidilise isikuna Kaupmehe Arenduse OÜ-le, Toivo Susile ja juriidilise isikuna TLS Invest OÜ-le, Tõnu Kortsule ja juriidiliste isikutena OÜ-le Woody, OÜ-le Metsailu, OÜ-le Constancia ja AS Merko Ehitusele. Samuti esitati süüdistus pistise andmises endisele Tallinna Kristiine linnaosavalitsuse ametnikule Aleksander Raidele.