FOTOD: Interpol otsib teiste seas 13 Eestist pärit kurjategijat

 (22)
InfraRed_poster
Politsei foto

Interpoli operatsiooni Infra-Red käigus, milles osaleb 29 riiki üle maailma, otsitakse 13 Eestis tagaotsitavaks kuulutatud kurjategijat. Tänasest palub Interpol tagaotsitavate leidmiseks ka avalikkuse abi.

Interpoli suuroperatsiooni Infra-Red sihtmärgiks on 450 tagaotsitavat 29 riigis üle maailma. Tegemist on peamiselt inimestega, kes on süüdi mõistetud või keda kahtlustatakse rasketes isikuvastastes kuritegudes, teatas politsei- ja piirivalveamet.

Fotod tagaotsitavatest:

Operatsiooni alustati mai alguses ning kahe kuu jooksul on tänu aktiivsele rahvusvahelisele koostööle rohkem kui 100 kurjategija asukoht juba kindlaks tehtud. Tänasest palub Interpol kõigis operatsioonis osalevates riikides tagaotsitavate leidmiseks ka avalikkuse abi.

"Taolised rahvusvahelised operatsioonid, kuhu ka avalikkust kaasatakse, on väga tõhus viis ohtlike tagaotsitavate tabamiseks," ütles politsei ja piirivalveameti kriminaalteabebüroo juht Lenno Reimand.

"Ükski inimene ei ela isolatsioonis. Ta suhtleb teistega, käib poes, tarbib erinevaid teenuseid, kasutab ühistransporti. Kogemus näitab, et sageli saabki politsei tagaotsitava tabamiseks vajaliku info tähelepanelikult kodanikult, kes mõnes olmesituatsioonis nagu näiteks bussi oodates, kurjategija ära on tundnud."

Lenno Reimandi sõnul annab käimasolev operatsioon kõigile hea võimaluse politseid aidata. "Teavitades politseid mõne ohtliku tagaotsitava asukohast saab igaüks anonüümselt ning ilma ennast ohtu seadmata anda suure panuse oma elukeskkonna turvalisemaks muutmiseks," ütles Reimand.

Operatsiooni Infra-Red käigus otsitakse rahvusvaheliselt järgnevaid Eestis tagaotsitavaks kuulutatud isikuid:

Meelis Rihe (s 12.05.1970)
Meelis Rihe tulistas 1999. aasta oktoobris pähe isikut, kes oli kriminaalmenetluses olulisi tunnistusi andnud. Kohus mõistis Rihe süüdi tapmiskatses ja karistas teda 9aastase vangistusega. Politsei andmetel lahkus Rihe Eestist 2002. aastal.

Meelis Rihe on ca 165 cm pikk, tal on tumedad juuksed ning reiel operatsiooniarm.

Andrei Ivaov (s 13.08.1965)
Varem kolmel korral kriminaalkorras karistatud Andrei Ivanov on tagaotsitav kahtlustatavana mõrvas ning raske tervisekahjustuse tekitamises. Politsei andmetel lahkus tagaotsitav 2002. aasta mais Venemaale, aga võib aeg-ajalt külastada Eestit.

Andrei Ivanov on ca 170 cm pikk, iseloomult väga kergesti ärrituv, tal on paremale õlale tätoveeritud kass mütsi või kaabuga.

Juri Han (s 09.12.1972)
Juri Han on tagaotsitav kahtlustatavana seksuaalkuritegudes ja röövimises. Politsei andmetel võib tagaotsitav viibida Hollandis.

Mohammad Yaqub Haidari (s 15.05.1962)
Mohammad Yaqub Haidari on süüdistatav ametiseisundi kuritarvitamistes ja maksukuriteos. Politsei andmetel võib tagaotsitav viibida Afganistanis.

Michael Piotr Kuzia (s 30.09.1978)
Michael Piotr Kuzia on kahtlustatav 2005. aastal toime pandud relvastatud pangaröövis. Politsei andmetel võib ta viibida Iirimaal.

Arvi Salong (s 06.05.1969)
Arvi Salong on kahtlustatav miljonite kroonide väljapetmises. Politsei andmetel võib ta viibida Soomes.

Kain Laidvee (s 13.02.1970)
Kain Laidvee on kahtlustatav raskes narkokuriteos. Politsei andmetel võib Laidvee viibida Hispaanias.

Alex Puškin (s 24.01.1978)
Alex Puškin on kahtlustatav 39 kuriteo toimepanemises aastatel 2006-2007, sh vargused ja röövimised. Politsei andmetel võib tagaotsitav viibida Hispaanias, Saksamaal või Venemaal.

Viktor Kurjakov( s 02.02.1959)
Viktor Kurjakov on süüdistatav tapmiskatses. Politsei andmetel viibib tagaotsitav Venemaal.

Roman Lintšenko (s 20.02.1978)
Varem kohtulikult karistatud Lintšenkot otsib politsei taga 2008. veebruarist seoses suure koguse lõhkeaine, tulirelvade ja nende osade ebaseadusliku omamise ning müümisega. Politsei andmetel viibib isik Venemaal.

Armen Oganesjan (s 03.10.1964)
Armen Oganesjan on kahtlustatav tahtlikus tapmises. Politsei andmetel võib tagaotsitav viibida Venemaal.

Afrail Alijev (s 21.09.1942)
Afrail Alijev on kahtlustatav tahtlikus tapmises. Politsei andmetel viibib tagaotsitav Venemaal.

Aleksandr Jerner (s 03.04.1960)
Aleksandr Jerner on kahtlustatav seitsmes kuriteos, sealhulgas väljapressimises ja röövimises. Politsei andmetel viibib tagaotsitav Venemaal.

Teiste operatsiooni Infra-Red käigus tagaotsitavate isikute kohta saab informatsiooni Interpoli veebilehelt aadressil www.interpol.int.

Politsei palub kõigil, kes omavad mingit informatsiooni tagaotsitavate asukoha kohta, anda sellest teada telefoninumbril 612 3810, e-postiaadressil interpol@politsei.ee või faksi teel numbril 612 3812. Anonüümsus on garanteeritud!


Operatsioonis Infra-Red osalevad Albaania, Ameerika Ühendriigid, Austraalia, Austria, Bangladesh, Belgia, Brasiilia, Hispaania, Holland, Eesti, Iirimaa, Kanada, Kreeka, Leedu, Lõuna-Aafrika Vabariik, Montenegro, Omaan, Poola, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Soome, Suurbritannia, Šveits, Taani, Tšehhi, Ungari, Ukraina ja Valgevene.