FOTOD | Fentanüüliärikatest vennad Kärbergid taas kohtu all

 (29)

Rekordilise fentanüülikoguse eest juba eelmisel aastal vangi saadetud vennad Kärbergid andsid uurimise käigus veel üles üle 10 kg fentanüüli. Lisaks Kärbergidel on saanud süüdistuse veel ka Vadim Skorkin ja jurist Indrek Repnau. Kohtulik menetlus algas Harju maakohtus täna veidi peale kella 10 ja peaks piirduma kahe sisulise istungiga.

Mullu augustis lõppenud kohtumenetluse ajal soovisid Kärbergid vabatahtlikult politseile välja anda tolleks hetkeks leidmata peidikud, kust leiti ja võeti ära kokku enam kui 10 kg fentanüüli sisaldavat pulbrit ja vedelikku ning enam kui 30 kg fentanüüli valmistamiseks vajalikku lähteainet NPP, mille osas alustas keskkriminaalpolitsei uue kriminaalasja.

Siinkohal tasub meelde tuletada, et seni rekordiliseks fentanüülikoguseks, mis Kärbergidelt varem oli avastatud, oli kolm kilogrammi.

Indrek Repnau Foto: Jaanus Lensment
Seotud lood:

Menetluse käigus kogutud tõendid osundasid, et osadesse peidikutesse peitis fentanüüli ja NPP Paul Kärbergi korraldusel just Skorkin ning jurist Repnaule on esitatud süüdistus selles, et vahendas kogutud tõendite alusel fentanüüli peitmise korraldusi Paul Kärbergi ja Skorkini vahel ning tagas ühe fentanüüli vahelao puutumatuse.

Aastatagune kokkulepe

2017. aasta jaanuaris algas politseioperatsioon, mille tulemusena peeti vennad Kärbergid ulatuslikus narkoäris kahtlustatuna kinni. Kui Kärbergid teolt tabati, sai politsei kätte üle kolme kilogrammi fentanüüli. See on seni suurim kogus, mis Eestist korraga leitud.

Vadim Skorkin Foto: Jaanus Lensment

Riigiprokurör Vahur Verte sõnul tuli kokkuleppemenetluse taotlus süüdistatavatelt, kes ta sõnul kahetsesid toimepandut ning soovisid igakülgselt menetlusele kaasa aidata. "Süüdistatavad loovutasid kokkulepetega vabatahtlikult riigile ligi 1,5 miljoni euro eest kriminaaltulu. Kõiki asjaolusid arvesse võttes asus prokuratuur seisukohale, et kriminaalasi on võimalik lahendada kokkuleppemenetluses," ütles Verte toona.

Prokuratuur taotles kohtult mõlemale süüdistatavale vastavalt kokkulepetele 7-aastat reaalset vangistust ja 1,5 miljoni eest kriminaaltulu konfiskeerimist, mis on Eestis rekordiline. Kohus kinnitaski kokkuleppe kaks nädalat hiljem.

Kuidas pandi proovile nende narkoäri paljastanud Leedu agent, saab lugeda siit ja milline oli Kärbergide eelmise kohtuprotsessi viimane vaatlus, saab lähemalt teada siit.

Dmitri Kärberg advokaadiga arutamas Foto: Jaanus Lensment