FOTO | Politsei palub abi: avavangla vang ei naasnud vanglasse

 (14)
Vang leiti üles!
FOTO | Politsei palub abi: avavangla vang ei naasnud vanglasse
Justiitsministeerium

Täna ei naasnud ettenähtud ajaks Viru vangla avavanglasse kinnipeetav Arno Jaagund, kes oli kadunud ühe päeva. Reede õhtul leiti ta Rakverest üles ning ta toimetati Viru vangla kinnisesse osakonda.

38-aastane Jaagund on keskmise kehaehitusega, ligikaudu 171-175 cm pikk, ümara näokuju ja pruunide silmadega. Eritunnustena on Jaagundi vasakule põlvele tätoveeritud tuulelipp, säärele surm vikatiga, paremale säärele ämblik, parema käe kahele sõrmele muster, paremale ja vasakule käele suur muster. Jaagund suhtleb nii vene kui ka eesti keeles.

Vanglast lahkudes kandis Jaagund seljas tumesinist kapuutsiga jopet, millel helesinine voodriosa. Jalas olid kinnipeetaval sinist värvi teksapüksid ja valge tallaga musta värvi jalanõud.

Jaagundit on karistatud mitmel korral erinevate vara- ja isikuvastaste kuritegude toimepanemise eest.

Viru vangla alustas antud asjas kriminaalmenetlust paragrahvi järgi, mis käsitleb karistuse kandmisest kõrvalehoidumist kinnipeetava puhul, kel on lubatud lahkuda kinnipidamisasutusest. Süüdimõistmisel on võimalik karistada isikut kuni üheaastase vangistusega.

Kõigil, kes teavad nimetatud isiku asukohta, palutakse sellest viivitamatult teavitada politseid lühinumbril 112 või vanglateenistust numbril 53024893.