FOTO: Kardetud lõhkekehad osutusid määrdepritsiks ja toruvõtmeks

 (4)
Mürsusarnane määrdeprits
Vana määrdeprits meenutas mürskuFoto: Lõuna päästekeskus

Tartumaal käisid päästjad eile kahel korral tuvastamas oletavaid lõhkekehi, mis osutusid õnneks määrdepritsiks ja toruvõtmeks.

9. juunil kutsuti demineerijad Tartus Narva maanteel asuvasse seiklusparki, kus koristamise käigus leiti mürsusarnane ese. Ese osutus demineerijate ülevaatamisel määrdepritsiks, teatas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

Tartumaal Puhja vallas Kaimi külas leidis 13-aastane koolilaps lõhkekeha sarnase eseme. Kuna koolilaps ei osanud seda väga hästi kirjeldada, siis läks lähim politseipatrull olukorda kontrollima ja selgus, et tegemist oli toruvõtmega.


„Olgugi, et tegemist ei olnud seekord lõhkekehadega, tuleb tähelepanelikke väljakutse tegijaid kiita,“ ütles pommigrupi juhataja Kalvar Tammine. „Roostes lõhkekeha ongi sageli raske ära tunda ning alati on parem karta kui kahetseda.“

Igast lõhkekeha leiust tuleb alati kohe teatada numbrile 112 ja minna eemale. Alati tuleb meeles hoida, et kõik lõhkekehad on toodetud sõjapidamise eesmärgil ning mõeldud tapmiseks või suuremate purustuste tekitamiseks.