Eurovalimistel kandideerinud üksikkandidaadid said kohtus trahvi

 (25)
Debatt Indrek Tarand ja Kristiina Ojuland
Foto: Eero Vabamägi

Harju maakohus määras täna europarlamendi valimistel kampaania rahastamiseks kasutatud arvelduskontodest mitte teatanud kandideerijatele trahvid.

Kristiina Ojulandile ja Imre Mürgile määras kohus 200 euro suuruse ja Indrek Tarandile ning Krista Mulenokile 160 euro suuruse trahvi, ütles maakohtu pressiesindaja Kristina Ots Delfile.

Samuti tänavu kevadel eurovalimistel kandideerinud Andres Inn sai trahvi 120 eurot.

Kohtu pressiesindaja põhjendas erinevaid karistusi asjaoluga, et politsei küsis Ojulandile, Mulenokile, Mürgile ja Tarandile kõigile 200 eurot trahvi, kuid vähendas Tarandi ja Mulenoki trahvisummat 160 eurole, sest isikud olid oma eksimusest aru saanud ja selle enne kohtuistungit eemaldanud.

Andres Innile taotles politsei aga väiksema karistuse seetõttu, et ta on pensionär.

Valimistel hea tulemuse teinud Tanel Talve saab oma karistuse teada hiljem.

Erakondade Rahastamise Järelvalve Komisjon (ERJK) otsustas hiljuti üksikandidaatide arvelduskontosid puudutava seadusepügala tarbetuse näitamiseks eurovalimistel kandideerinud üksiküritajate kohta politseile avalduse teha.

Erakonnaseaduse järgi on võimalik valimisliidu või üksikkandidaadi poolt valimisteks sellise arvelduskonto kasutamise eest, millest erakondade rahastamise järelevalve komisjoni on jäetud teavitamata, karistada rahatrahviga kuni 300 trahviühikut.