ERR: Kannatanu tahab ratturite surnukssõitja karistuse karmistamist

 (24)
ERR: Kannatanu tahab ratturite surnukssõitja karistuse karmistamist
Politsei foto

Kannatanu nõuab Tallinna ringkonnakohtult mullu sügisel kaks vaegkuuljast ratturit surnuks sõitnud Janel Raabi karistuse karmistamist ning temalt suure kahjutasu väljamõistmist.

Kannatanu esindaja Raul Ainla tahab Raabile (26) rangemat karistust ning temalt varalise ja mitte varalise kahju väljamõistmist summas 1 011 350 krooni, teatavad ERR Uudised.

Raabi kaitsja vandeadvokaat Andres Simson seevastu taotleb oma kaitsealuse karistuse kergendamist ning leiab, et kannatanu tsiviilhagi varalise kahju nõuetes tuleks jätta rahuldamata ning moraalse kahju nõuetes üldse läbivaatamata.

Juulis mõistis Pärnu maakohus Raabi süüdi liiklusnõuete rikkumisega ettevaatamatusest kahe inimese surma põhjustamises ning määras talle reaalse viieaastase vanglakaristuse, mida ta pidi asuma kandma otsuse jõustumisel.

Kohtuotsuse jõustumiseni 396 000 krooni suuruse kautsjoni vastu vabaduses viibinud Raap vahistati aga 9. septembril, kuna ta osales Pärnus ühes baarikakluses, mille suhtes alustati kriminaaluurimist.