ERR: Kanep tõi mehele pikaks ajaks ausa töö

 (19)
ERR: Kanep tõi mehele pikaks ajaks ausa töö
AFP/Scanpix

Harju maakohus määras täna üldkasuliku töö kohustuse mehele, kes oma kodus kanepitaimi kasvatas ja lisaks veel ka avarii põhjustas.

Kohus mõistis Vitali Homutovskile (39) 10 kuu pikkuse vangistuse, kuid asendas selle 598 päeva üldkasuliku töö tegemise kohustusega. Samuti keelas kohus mehel narkootikume tarvitada, ütles maakohtu pressiesindaja Kristina Ots ERR-i Uudistele.

Süüdistuse järgi rajas Homutovski mullu jaanuaris oma Maardus asuvasse korterisse kanepikasvatuse ning kasvatas seal lillepottides kanepitaimi kuni need mullu 2. juulil läbiotsimisel leiti ja konfiskeeriti.

Politseinikud said Homutovskilt kätte üheksa kanepitaime, mis kaalusid kokku 12,61 grammi ning juba peenestatud kanepit 1,7 grammi.

Süüdistuse järgi sõitis Audi 80 roolis olnud Homutovski 2007. aasta 12. oktoobril kell 7 Tallinnas Paldiski maanteel reguleerimata ülekäigurajal otsa teed ületanud mehele, kes sai raskelt vigastada.

Eeluurimise lõppedes sai Homutovski süüdistuse ebaseaduslikus kanepi kasvatamises ja ettevaatamatusest liiklusõnnetuse põhjustamises ning ta saadeti kohtu ette.