ERISAADE | Ajakirjanik Lihula tulistaja kohtuistungilt: me tulime sealt kõik väga süngelt välja

 (30)
Mikk Tarraste kohtuasi
Mikk Tarraste kohtu ees.Foto: Ago Tammik

"Sünge ja vaikne", kõlasid Delfi ja Eesti Päevalehe ajakirjanik Joosep Tiksi esimesed märksõnad, kommenteerides Pärnu kohtumajas Lihula tulistaja Mikk Tarraste üle alanud kohtuprotsessi esimese päeva meeleolusid.

"Kehvasti," alustas Tiks vastust küsimusele omaenda enesetunde kohta, olles eelneva päeva jooksul näinud kohtusaalis ridamisi verdtarretavaid videolõike 6. juuni õhtust, mil kahe inimese surma ja rohke tulevahetusega päädinud traagilised sündmused Lihulas rullusid.

"Meid oli mitu ajakirjanikku. Tulime kohtumajast välja ja peegeldasime teineteisele meid valdavaid emotsioone, kuna olime päris mitu tundi 6. juuni õhtust ja 7. juuni varahommikust pärit kaadreid vaadanud. Ma ei sooviks muidugi kõiki kaadreid ümber rääkida, aga selle tapatöö ohvrid ja kannatanud olid kõik jäänud politseinike rinnakaameratesse. Kogu õhtu oma vigade, vere ja kannatustega oli esile toodud. Me tulime sealt kõik väga süngelt välja, sest seal ei olnud midagi ilusat. Näha oli kõik: kohal olnud kannatanud, kiirabibussis istuv väike poiss, kellelt politseinik kuuliaugu avastas. See võttis väga härdaks."

Kuula saadet: