Erakonnakaaslane: Õun ei jätnud sellist muljet, et võiks kurjategija olla

 (63)
EKRE valimispidu Wabaduses
EKRE valimispidu WabadusesFoto: Eero Vabamägi

EKRE poliitikud ei osanud erakonnakaaslane Lauri Õunast ja tema väljaviskamisest suurt midagi rääkida. Nimelt on Delfi andmetel tänavu mais noore naise ründamises kahtlustatav mees viimastel riigikogu valimistel Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ridades kandideerinud Lauri Õun, kes peeti 29. juulil kinni. 3. augustil visati ta erakonnast välja.

EKRE noortekogu juhatuse liige Ruuben Kaalep oli Õunaga erakonnas kokku puutunud. „Ei jätnud sellist muljet, et võiks kurjategija olla,“ ütles Kaalep. Õun jättis endast korraliku noore inimese mulje, millegi erilisega silma ei paistnud. Õuna erakonnast väljaviskamise või lahkumise üksikasjadest ei teadnud Kaalep midagi.

Ka EKRE pressiesindaja Urmas Espenberg ütles, et on Õuna paar korda näinud, aga ei tunne teda lähemalt ega oska tema väljaviskamise kohta midagi öelda.

Hetkel viibib Õun kontrolliks raviasutuses, kus tema suhtes viiakse kriminaalmenetluse raames läbi erinevaid uuringuid selgitamaks, kas ta oli teo toime panemise ajal süüdiv.

Kusjuures Õunale pole see mitte esimene sellelaadne juhtum. Lauri on olnud nimelt 2013. aasta kevadel kahtlustatav KarS §121 järgi klassifitseeritavas kuriteos, kus ta ründas avalikus kohas noort naisterahvast, üritades teda kanga-laadse esemega kägistada.