Eile joobes peaga raske liiklusõnnetuse põhjustanud mees võeti vahi alla

 (140)
Mehel on kehtiv karistus purjuspäi auto juhtimise eest
Avarii Harjumaal
Avarii HarjumaalFoto: Veiko Vares

Eile, 13. jaanuari õhtul Lagedi-Aruküla-Peningi maanteel nelja kannatanuga raske liiklusõnnetuse põhjustanud 69aastane Kalvi võeti täna Põhja Ringkonnaprokuratuuri taotlusel Harju Maakohtu poolt vahi alla.

Esialgsetel andmetel kaldus sõiduk Audi mööda Lagedi-Aruküla-Peningi maantee 13. kilomeetril vastassuuna vööndisse ja põrkas kokku vastu sõitvate sõidukitega Peugeot ning Toyota Hilux.

Põhja Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Rainer Amur täpsustas, et vahi alla võetud mehel on varasemast kehtiv karistus purjuspäi auto juhtimise eest ning ka eile liiklusõnnetuse põhjustamise järgselt tuvastati tal kriminaalne joove.

„Arvestades, et mees pole oma varasemast eksimusest järeldusi teinud ega mõistnud millist ohtu kaasliiklejatele tema käitumine kujutab ja istus taas purjus peaga autorooli ning põhjustas raskete tagajärgedega liiklusõnnetuse, pidas prokuratuur vajalikuks taotleda Kalvi vahistamist,“ selgitas Amur.

Põhja prefektuuri operatiivjuhi Urmas Tuisk soovib liiklusõnnetuses kannatada saanutele kiiret paranemist. „Kurb, et on jätkuvalt inimesi, kes ei mõista, et alkoholijoobes sõiduki juhtimine ei ole mingil juhul lubatud. Joobes autojuhi reaktsioonikiirus on pea olematu ja selline juht mängib enda ning teiste kaasliiklejate elu ja tervisega.

Kriminaalmenetlust on alustatud KarS § 422 lg 1 kuriteos, mis sätestab sõidukijuhi poolt liiklusnõuete ja sõiduki käitumisnõuete rikkumist, millega põhjustati inimestele raske tervisekahjustus.

Seotud lood:

Neljast kannatanust kaks on käesoleval ajal haiglas üliraskes seisundis.