Kõigilt kolmelt mõisteti välja ka sundraha 6525 krooni, kaitsjatasud ja ekspertiisitasud.
Haavel on kohtus kinnitanud, et ta ei ole kuritegusid sooritanud, vaid aitas heast tahtest vanainimestel eluga toime tulla - sõidutas neid arsti juurde, käis nende kodudes koristamas ja tõi neile süüa.
2012
Haavel jätkas kuritegude toimepanemist nii pärast varasema süüdimõistva otsuse tegemist kui ka arutatavas asjas vahi alt vabanemist.
Nimelt, enne seda, kui Haavel eelpool mainitud kuritegude eest vangi läks, jõudis ta 2010. aasta augustis ja septembris paruka ja prillidega maskeerituna ning Mirjami nime kasutades vanuri pangaarveltarvelt välja võtta 59 600 eurot sularaha.
Selle eest mõistis Harju maakohus pettuste eest vangis istuva Haaveli 2012. aastal süüdi omastamise eest, mistõttu tema nelja-aastane karistus pikenes ligi kahe kuu võrra.
2014-2016
Vanglamüüride vahel 34-aastaseks saanud Haavel taotles mitme aasta vältel ennetähtaegset vabastamist, kuid kohtud jätsid need määruskaebused rahuldamata kuni Harju maakohtu 6. märtsil 2014 tehtud otsuseni.
Kohus võttis Haavelit enne tähtaega vanglast vabastades arvesse tema tervislikku seisundit ning asjaolu, et tema peres kasvab kolm alaealist last. Naine vabanes 18. märtsil ennetähtaegselt üheaastase katseajaga.
Kahtlused, et Haavel on taas tembutama hakanud, tekkisid sama aasta novembris, kui Eesti Ekspress kirjutas, et kinnisvaraportaali kv.ee oli ilmunud kuulutus, kus müüdi õdusat merevaatega krunti Viimsi vallas Pringi külas Rohuneeme teel.
"Kinnisvaramaaklerid teavad rääkida, et neid kutsus maatükki müüma end Liiks nimetanud naine. See Lii oli aga ei keegi muu kui Liis Haavel, kes väitis, et on omaniku esindaja ja omanik ise on välismaal, kuid valmis tehinguks Eestisse tulema," kirjutas Ekspress.