Eakas härra eksis metsa. Pärast neljatunnist otsingut leiti ta drooniga üles, politseinikud tassisid marjulise seljas lagedale

 (30)
MUSTIKAD, MAASIKAD
Foto: Ingmar Muusikus

Eile õhtul teatati politseile, et Viljandimaal on ära eksinud sohu marjule läinud 89-aastane mees. Häirekeskusele teatas juhtunust tema poeg, kuna härra keeldus ise abi küsimast hinnates, et küllap saab peagi omal jõul soost välja.

Ligi nelja tunni vältel juhatasid patrullid Soomaal eksinud mehele sireeniga teed, mida mees ka kuulis, kuid politseiautodeni ta siiski ei jõudnud. Sündmuskohale startis juba ka PPA lennuk, kui politsei droonimeeskond mehe soost üles leidis.

Politseinikud tassisid mehe oma seljas soost välja kiirabiautoni ning alajahtunud ja ekslemisest väsinud mees viidi haiglasse. Küsitav, et kui tema poeg poleks häirekeskusesse helistanud ja abi kutsunud, mis härrast siis oleks saanud.

"Kui eksid metsa, helista igasuguse häbitundeta 112 ning kutsu abi," paneb politsei ühismeedias inimestele südamele. "Pimedas metsa jäänuna on nii või teisiti kordi raskem õiget teeotsa leida. Samuti suureneb iga mööduva tunniga vedelikupuudus, väheneb telefoniaku ning võimalus abi kutsuda ja pääseda."