DELFI GRAAFIK: Vaata, kuidas juhtus Tartumaal kolm inimelu nõudnud avarii!

 (59)
DELFI GRAAFIK: Vaata, kuidas juhtus Tartumaal kolm inimelu nõudnud avarii!
graafika: raimo reiman

Pühapäeva õhtul juhtus Tartu lähistel Erala mäel avarii, kus politseibussi ja sõiduauto kokkupõrkes hukkus kolm noort inimest - kaks naist ning üks mees.

Praeguseks prokuratuuri poolt välja selgitatud toimus õnnetus Tartumaal Tartu vallas Tartu-Jõgeva-Aravete maantee 7. kilomeetril, kus sõiduauto Seat Ibiza, mida juhtis 23-aastane Helen, kaotas kerge langusega ja lauge paremkurviga libedal teel juhitavuse ning libises külg ees vasakule vastassuunavööndisse, kus põrkas kokku vastutuleva politsei väikebussiga Volkswagen Transporter, mida juhtis 34-aastane Ragnar. Politseibuss sõitis Tartust Jõgeva suunas.

Pärast kokkupõrget paiskusid mõlemad autod teelt välja.


Mis kiirusega sõitis sõiduauto, pole praegu teada. Samuti ei ole veel vastust küsimusele, kas sõiduautojuht oli kaine või mitte. Sündmuskohal toimunud kontroll tuvastas, et politseiametnik oli kaine.

Volkswageni politseibussi juhtis Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvetalituse vahetusevanem. Avariisse sattunud politseinik tegi teenistusega seotud sõitu, kuid mitte operatiivsõitu ning vilkureid ega helisignaali ei kasutatud.

Seotud lood:

Mõlema sõiduki rehvid vastasid liiklusseaduse nõuetele. Olemasolevatel andmetel kasutasid kõik osapooled turvavööd.

Täna sündmuskohal käinud Delfi fotograafi sõnul tee enam jääs ei olnud ja kõik jäljed õnnetusest olid likvideeritud.

Õnnetuse täpsemad asjaolud selgitatakse välja kriminaalmenetluse käigus, mida juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur. Kuna üks liiklusavariis osalenu oli politseiametnik, viib kriminaalasja kohtueelset menetlust läbi PPA sisekontrollibüroo ning menetlust juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur.