DELFI FOTOD JA VIDEO: Kernus võttis mees kaaslastega napsu ja tulistas jahipüssist paugu õhku

 (90)
Pantvangikriis Kernus
Pantvangikriis KernusFoto: Ilmar Saabas

Harjumaal Kernu lähistel tulistas purjus mees relvast õhku ja oli ohtlik meestele, kes temaga koos napsu võtsid. Alguses kardeti, et purupurjus pereisa hoidis naist ja 13-aastast last relvaga ähvardades kinni,kuid hiljem selgus, et see info ei vasta tõele

"Juhtus see, et mehed võtsid napsu ja pereisa pani noorematele meestele pahaks, et nad majas viibisid ja palus neil lahkuda. Tekkis väike sõnelus ja kui poisid olid majast välja tulnud, siis pereisa lasi ka jahipüssist paugu õhku," kirjeldas Põhja prefektuuri operatiivjuht Valter Pärn "Aktuaalsele kaamerale".

Põhja prefektuuri operatiivjuht Valter Pärna sõnul asusid sündmust koheselt lahendama Lääne-Harju politseinikud, läbirääkijad ja kiirreageerijad.

"Kuna mees oli joobes ja relva kasutanud, oli tema edasine käitumine ettearvamatu, seetõttu kaasasime operatsiooni ka politsei eriüksuse K-komando," ütles Pärn. Ta selgitas, et teised majas viibinud pereliikmed õnnestus politseil majast ohutult välja saada ning mees jäi majja üksinda. "Kella 21.25 paiku pidas eriüksus relvast õhku laske teinud joobes ja relvastatud mehe kinni nii, et keegi kannatada ei saanud," ütles Pärn.

Sündmuse täpsemad asjaolud on selgitamisel.