DELFI FOTOD: Harju maakohtus jätkus protsess peaministrit tapmisega ähvardanud mehe üle

 (55)

Kohtuprotsess Taavi Rõivast tapmisega ähvardanud Martin Kattai üle jätkus täna tõendite uurimisega.

"Tõendite uurimise ajaks kuulutati eilne ja tänane kohtuistung kinniseks. Kinniseks kuulutati istungid mõlema menetluse poole taotlusel, kannatanu eraelu kaitseks," ütles Harju maakohtu pressiesindaja Kristina Ots Delfile.

Otsa sõnul on tõendite kohtulik uurimine tänaseks lõppenud ning esmaspäevaks on plaanitud avalik kohtuvaidlus.

Ähvardused Facebookis ning luuramine

Kohtuprotsess peaminister Taavi Rõivast tapmisega ähvardanud mehe üle pidi algama juba märtsis, kuid istung jäi ära, sest ehkki süüdistatav ise tuli kohale, haigestus tema kaitsja.

Riigiprokuratuur süüdistab Martin Kattaid (33) mullu sügisel korduvalt oma Facebooki lehel peaminister Taavi Rõivase suunas tapmisähvarduste tegemises.

Lisaks postitas Kattai Rõivasele suunatud tapmisähvarduse Reformierakonna toonase peasekretäri Martin Kuke Facebooki lehele, märkis süüdistus.

Seejuures kogus ja avaldas ta erinevat infot peaministri võimaliku elukoha kohta, kirjeldas peaministri isikukaitsjate töötaktikat ning nende kasutatavaid vahendeid.

Kattai on kohtueelses menetluses tunnistanud, et süüdistuses märgitud tekstid ning sõnaavaldused sotsiaalmeediavõrgus Facebook on esitatud tema poolt, kuid leiab, et tema tekstides puuduvad ähvardusele viitavad kuriteotunnused.

Kattai ise ja tema advokaat Henrik Kirsimäe leiavad, et tekstide sisust ei nähtu ühtegi ähvarduse süüteokoosseisule omast tunnust ning tahavad kriminaalmenetluse lõpetamist.