DELFI FOTOD: Haapsalu politseihoones end tulistanud vanempiirivalvur suri haiglas


Haapsalu politseijaoskond
Haapsalu politseijaoskonna ees seisvatel autodel lehvivad mustad lindidFoto: Silver Raidla

Täna kella 15.25 ajal tulistas Haapsalu politseijaoskonna vanempiirivalvur end ajal, mil politsei- ja piirivalveameti (PPA) sisekontrollibüroo ametnikud olid talle esitamas kahtlustust isikuvastases kuriteos.

Juhtunu tagajärjel sai vanempiirivalvur üliraskeid vigastusi ning ta viidi haiglasse, teatas politsei pressiesindaja Tuuli Härson. Hilisemas teates ütles Härson, et politseihoones end tulistanud vanempiirivalvur suri õhtul haiglas.

PPA peadirektor Elmar Vaher ütles "Aktuaalsele kaamerale", et arstidel ei õnnestunud 38-aastase politseiniku elu päästa ning mees suri.

Esialgse info kohaselt tulistas ametnik end teenistusrelvast oimukohta pärast seda, kui sisekontrollibüroo ametnikud olid talle tutvustanud läbiotsimismäärust. Juhtunu leidis aset politseihoones.

Ametnikku kahtlustatakse seksuaalkuriteos alaealise vastu. Menetlust viib läbi PPA sisekontrollibüroo ning seda juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.

Tänase juhtumi kõigi asjaolude välja selgitamiseks alustati menetlus, mida viib läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo ning mida juhib riigiprokuratuur.

Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaheri sõnul on juhtum traagiline ja emotsionaalne väga mitmel põhjusel. „On siiralt kahju, et selline juhtum aset leidis. Täna on kõige olulisem toetada politseiametniku lähedasi ja kolleege ning teha selgeks tänase sündmuse asjaolud,“ rääkis Vaher.