Darja surma põhjus on endiselt teadmata

 (42)
Narva - fotod sündmuskohalt
Narva - fotod sündmuskohaltFoto: Madis Veltman

14-aastase Darja surma põhjused on endiselt teadmata, prokuratuur uurib endiselt kõikvõimalikke uurimisversioone.

"Tänaseks ei ole kohtueksperdid veel tuvastanud, mis põhjusel tüdruk suri. Anname ekspertiiside järeldustest teada nii pea kui võimalik. Paralleelselt uurime, mis asjaoludel tüdruk sinna metsatukka sattus ning kas kedagi on alust mõnes kuriteos kahtlustada. Kontrollime kõikvõimalikke uurimisversioone, et välja selgitada, mis täpselt juhtus," Viru ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Margus Gross.

9. detsembril kella 13 ajal teatati politseile, et Narvas Pähklimäe terviseraja lähistelt leiti tütarlapse surnukeha. Politsei tegi kindlaks, et tegemist on reedel, 4. detsembril kadunuks jäänud 14-aastase tüdrukuga, teatas PPA.

Sündmuskohal tegutsesid patrullpolitseinikud, kohtuarst, kriminalistid ja uurijad. Esialgse info kohaselt ei tuvastatud sündmuskohal asjaolusid, mis viitaksid vägivaldsele surmale.

Teadaolevalt nähti 14-aastast tüdrukut viimati 4. detsembri õhtul, kui ta oli Narvas noorte koosviibimisel ja pidi suunduma Rahu tänavale. Sinna tüdruk aga ei jõudnud. Tüdruku kadumisest teatati politseile laupäeva õhtul. Politsei asus neiu asukohta kindlaks tegema, küsitles tema lähedasi ning otsisid ka vabatahtlikud.

Tütarlapse surma põhjus ja täpsem aeg selgitatakse välja kohtuarstliku lahangu käigus.

Juhtunu täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks on Viru ringkonnaprokuratuur alustanud ka kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb vabaduse võtmist seadusliku aluseta.