BLOGI ja FOTOD: Politsei ja prokuratuur andsid autovraki taustal kommentaare Pärnamäe traagilise avarii kohta

 (77)
VIDEO! Prokurör: alkohol ilmselt mängus ei olnud
BLOGI ja FOTOD: Politsei ja prokuratuur andsid autovraki taustal kommentaare Pärnamäe traagilise avarii kohta
Foto: Karin Kaljuläte

Politsei ja prokuratuur jagasid täna Pärnamäe teel öösel toimunud traagilise liiklusõnnetuse asjaolude kohta kommentaare. Delfi tegi sellest pressiüritusest otseülekande.

Kommentaari andsid Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse juht Hannes Kullamäe ja Põhja ringkonnaprokurör Rainer Amur.

Politsei ja prokuratuur Pärnamäe avariist
Pressiüritus on lõppenud! Jälgi juhtumi kajastust kindlasti edasi Delfist.
Kullamäe: liikluskäitumine algab vanematest, autokoolist jne. Tuleb ka vanematel mõelda, et millist eeskuju me anname. Kõige tähtsam on aga jah inimene ise roolis ja tema suhtumine ning käitumine.
Kullamäe: nii raske tagajärjega liiklusõnnetust pole tänavu toimunud. Noored inimesed peaksid mõtlema hästi järele, kuidas nad roolis käituvad. Aegajalt selline uljas mõtteviis võib lõppeda kurbade tagajärgedega.
Kullamäe: vaadates sõiduki vigastusi, siis tõenäoliselt hukkusid noormehed silmapilkselt.
Amur: varasemaid rikkumisi neil polnud. Tegemist oli valeotsusega, mis selle tagajärjeni viis. Mingisugusest liiklushuligaansusest nende puhul rääkida ei saa. Sündmuskohal ilm oli tegelikult hea.
Amur: noored inimesed ja koolivaheaeg, et ilmselt liikusid koos niisama ringi. Teada on, et liikusid Viimsi poole ja tulid Lasnamäelt.
Põhja ringkonnaprokurör Rainer Amur: oleme saatnud surnukehad ekspertiisi ja ootame andmeid. Praegu ei ole põhjust arvata, et oleks alkohol mängus olnud. Seal ei olnud pudeleid, ei olnud neil lõhnasid juures.
Kullamäe: sõiduk kaldus ka enne avariid vastassuunavööndisse.
Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse juht Hannes Kullamäe: joobe kohta ei oska täna öelda, samuti kiiruse kohta. Mida saame öelda on see, et kiirus ei olnud kindlasti kohe 50 km/h, nagu seal oli ette nähtud.
Politsei parklasse on nüüd toodud õnnetuses osalenud auto...
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/krimi/fotod-parnamae-avariikohal-polevad-kolme-hukkunu-malestuseks-kuunlad?id=76034143
Viimsi keskkool on kokku kutsunud kriisimeeskonna, kus arutatakse tänaöist ränkade tagajärgedega liiklusõnnetust, milles hukkus kolm kooli lõpuklassi poissi. Koolidirektor Karmen Paul ütles, et kool on leinas. https://www.delfi.ee/news/paevauudised/krimi/viimsi-kool-on-onnetuses-hukkunud-abiturientide-tottu-kokku-kutsunud-kriisimeeskonna-koolidirektor-oleme-leinas?id=76037233
Siin esialgne info õnnetuse kohta:https://www.delfi.ee/news/paevauudised/krimi/video-ja-fotod-sundmuskohalt-parnamae-teel-hukkus-liiklusonnetuses-kolm-viimsi-keskkooli-abiturienti?id=76032601

Täna öösel kella 00.15 ajal tuli teade liiklusõnnetusest Tallinnas Pärnamäe teel. Esialgsetel andmetel liikus sõiduauto Audi A4 Iru silla poolt Viimsi suunas, kui kaotas juhitavuse ning paiskus Pärnamäe teel Äigrumäe bussipeatuse juures paremalt poolt teelt välja vastu puud. Sõidukit juhtis 18-aastane juhtimisõigusega noormees, sõidukis viibisid kaasreisijatena 18-aastane ja 19-aastane noormees, kes kõik hukkusid sündmuskohal. Kõikidel reisijatel olid kinnitatud turvavööd.

Seotud lood:

Teelõik õnnetuspaigas oli valgustatud ning suurim lubatud kiirus sel alal on 50 km/h. Auto kahjustused viitavad võimalusele, et ilmselt oli sõiduki kiirus õnnetuse hetkel lubatust vähemalt kaks korda suurem.

Roolis olnud noormehel oli algaja juhi load. Sündmuskohal oli näha ka algajat juhti tähistav rohelise vahtralehe märk. Kolm hukkunut olid Delfi andmetel Viimsi keskkooli abituriendid.