Autorollo kriminaalasja kohtuotsuse teatavakstegemine lükati edasi

 (17)
Väino Pentus ja Siim Roode kohtus
Väino Pentus ja Siim Roode kohtusFoto: Ilmar Saabas

Kohtuotsuse kuulutamine Väino Pentuse ja Siim Roode kriminaalasjas lükkub kriminaalasja suure mahu ja keerukuse tõttu edasi 16. juunile, teatas täna Harju maakohus.

Autorollo kriminaalasjas on Autorollo pankrotikuriteo eest kohtu all Roode ja Väino Pentus. Autorollo asjas toimub ka tsiviilkohtumenetlus, kus võlausaldajad nõuavad kahju sisse Roodelt, Keit Pentus-Rosimannuselt ja Rain Rosimannuselt.

Süüdistus

Väino Pentus oli alates 28. juulist 2008 OÜ Autorollo ainuosanik ja juhatuse liige ning 26. aprillil 2010 sai ettevõtte ainuomanikuks ja sisuliseks juhiks Siim Roode.

Süüdistuse kohaselt oli omanikuvahetuse ajaks ettevõtte majanduslik olukord väga halb ning Roode korraldas koos Pentusega vara väljaviimise ettevõttest, et vältida vara müüki võlausaldajate nõuete katteks ja vabastada Pentus võlgade isiklikust käendusest. Peamiselt puudutasid need tehingud nelja veoki ja 11 haagise väljaviimist OÜ Autorollo põhivara hulgast.

Kokku kaotas OÜ Autorollo omandiõiguse varale väärtusega vähemalt 2,36 miljonit krooni, kuid vabanes kohustustest ainult 0,88 miljoni ulatuses. Seega tekitasid Pentus ja Roode ettevõttele ligi 1,5 miljonit krooni ehk 94 000 eurot kahju.

Samuti kasutasid Roode ja Pentus süüdistuse kohaselt OÜ Autorollo raamatupidamises võltsitud laenulepinguid, et katta näiliselt kassapuudujääki ja vabastada Pentus võimalikest tsiviilõiguslikest nõuetest.

Pentusele esitati süüdistus ka ettevõttele kuulunud sõiduauto Ford Tourneo müügist saadud raha omastamises ning raamatupidamise kohustuse rikkumises. Nimelt oli OÜ Autorollo raamatupidamine eksperdi hinnangul korraldatud ebausaldusväärselt ning seetõttu oli oluliselt raskendatud ülevaate saamine ettevõtte varalisest seisust aastail 2009-2010.