Ärimees Savenkovi mõrvakatses süüdistatavad: tahtsime ainult hirmutada

 (7)
Ärimees Savenkovi mõrvakatses süüdistatavad: tahtsime ainult hirmutada
Päästeamet ja politsei üleeile Tartu maantee 53 hoone juuresIlmar Saabas / Delfi

Tallinnas algas protsess ärimees Igor Savenkovi mõrvakatses ja veel mitmes teises kuriteos süüdistatavate meeste üle, kes kinnitasid, et ei soovinud kelleltki elu võtta.

60-aastane Ralf ja 37-aastane Sergei ei tunnistanud end süüdi mõrvakatses, narkokuriteos ja lõhkeaine ning -seadeldisega seotud süütegudes. Nad kinnitasid, et ei soovinud kedagi mõrvata, vaid pelgalt hirmutada. Seetõttu polnud Savenkovi auto alt leitud pomm nende väitel tegelikult lõhkemisvõimeline, vahendab BNS.

Kolmandana kohtu all olev 23-aastane Mark, keda prokuratuur süüdistab samuti narkokuriteos, kinnitas, et tema kodust leitud uimastid olid mõeldud oma tarbeks.

"Kohus jätkab protsessi tunnistajate kuulamisega," lisas Harju maakohtu pressiesindaja Kristina Ots BNS-ile.

60-aastasele Ralfile ja 37-aastasele Sergeile on esitatud süüdistus mõrvakatses, mis pandi toime lõhkeseadeldist kasutades, üldohtlikul viisil ja omakasu motiivil. Samuti süüdistatakse mehi lõhkeseadeldise ja suure koguse lõhkeaine ebaseaduslikus käitlemises. Lisaks said Ralf ja Sergei süüdistuse suure koguse narkootilise aine ebaseaduslikus käitlemises. Narkokuriteos on esitatud süüdistus ka 23-aastasele Markile.

Kaitsepolitsei alustas kriminaalmenetlust mullu 31. mail, kui Tallinnas leiti aadressil Tartu maantee 53 asuva maja juurest sõiduauto alt lõhkeseadeldis. Politseipatrullid piirasid inimestele ohutsooni ligipääsu ja päästeameti demineerimiskeskuse töötajad eemaldasid seadeldise sõiduki küljest ning muutsid selle ohutuks. Meedia avalikustas peagi, et õhku üritati lasta endise viinaärimehe Igor Savenkovi autot ning üks, kes sellega seotud oli, on kuritegelik ärimees Ralf Miller.

Seotud lood:

"Kaitsepolitsei pidas seoses juhtunuga 30. juulil kinni Ralfi ja Sergei ning esitas neile kahtlustuse sõiduauto omaniku, 54-aastase mehe mõrvamise katses. Kohus võttis kahtlustatavad prokuröri taotlusel vahi alla. Mark peeti kahtlustatavana kinni 27. septembril ja võeti samuti vahi alla," kinnitas prokuratuur.

Sergeid on varem kriminaalkorras karistatud neli korda ja Marki üks kord, Ralf on Eestis varem karistamata.

Kriminaalasja kohtueelse uurimise viis läbi kaitsepolitsei ja menetlust juhtis Põhja ringkonnaprokuratuur.