Antslas kaaslasi noaga ähvardanud viienda klassi poiss jääb ajutiselt koolitööst kõrvale

 (44)
Poiss võttis noa välja kehalise kasvatuse tunnis!
Pussitamine
Pilt on illustratiivneFoto: Anni Õnneleid

Eile ähvardas Antsla gümnaasiumi koolipoiss kaasõpilasi noaga. Lõuna prefektuuri Võru piirkonnavanem Anti Paap ütles, et kohe pärast vahejuhtumit kohtuti koolis lapsevanematega ning otsustati, et laps jääb ajutiselt koolitööst kõrvale.

Anti Paap kirjeldas, et nooruk ärritus õues toimunud kehalise kasvatuse tunnis, võttis välja noa ja ähvardas sõnaliselt kaasõpilasi. Juhtunusse sekkus kohe õpetaja, misjärel viskas noormees noa eemale põõsasse ning kellelegi reaalset ohtu ei olnud. Nooruki probleemse käitumise allikaid on mitmeid, täpsemalt selgitavad selle põhjuseid ja määravad vajamineva teraapia vastavad eksperdid.

„Juhtunusse sekkus koheselt õpetaja ja kellegi elule ja tervisele reaalset ohtu ei olnud, kuid arusaadavalt tekitas ärritunud õpilase käes olev nuga kaasõpilastes ja koolipersonalis väga suurt hirmu,“ rääkis Paap.

Järgmisel päeval kogunes ümarlaud politsei, omavalitsuse, lapsevanemate, tugispetsialistide ja kooli esindajate näol ning lepiti kokku edasised tegevused lapse ja tema pere ning teiste kooliõpilaste aitamiseks.

Vajadusel tegelevad kooli personali ja lastega spetsialistid, kes aitavad juhtunuga toime tulla.

Antsla koolidirektor Katrin Martinfeld ei soovinud juhtunut kommenteerida. Ka ei öelnud ta, kust pärines nuga.