Advokaat: prokurör leidis ülekohtuselt, et süüdi on vaid Emily kasuisa Egert, kes toitis, kattis ja hoidis võõrast last

 (82)
Täiendatud!
Emily kasuisa kohtuotsuse kuulutamine 15.04.2015
Foto: Karli Saul

Harju maakohus mõistis täna kaheaastase kasutütre Emily sandistanud Egert Musta (33) üheksaks aastaks vangi. Musta advokaadi Natalia Lausmaa sõnul oli mõnevõrra ebaõiglane, et Emily ema Keiti asja arutati eraldi kokkuleppemenetluses ja Musta asja üldmenetluses.

Lapse korduvas kehalises väärkohtlemises ja eluohtliku tervisekahjustuse tekitamises süüdi mõistetud Musta advokaat rääkis ajakirjanikele, et tema arust pole õiglane see, et Emily ema Keiti mõisteti süüdi kokkuleppemenetluses, kasuisa Egert Must aga üldmenetluses.

"Mõlemad oleksid pidanud üldmenetluses kohtu ees seisma ja kohtul oleks võimalik võrrelda, sest ka kohtunik ütles, et ta ei saa enam võrrelda, kes millised vigastused tekitas," rääkis Lausmaa.

Musta advokaat lisas, et selline võrdlus oleks andnud kohtule adekvaatsema pildi.

"Tavaliselt kokkulepped tehakse ju nii, et see karistus on natuke leebem. Minu arust prokurör väga ülekohtuselt leidis, et ema ei ole peaaegu üldse mitte milleski süüdi ja kõiges on süüdi Egert, kes võttis võõra lapse, toitis teda, kattis teda ja tegeles temaga ja nüüd on siis süüdi," ütles Lausmaa.

Advokaadi sõnul esitas Must talle täna ka avalduse, et ta soovib otsust edasi kaevata. Seda avaldust näitas advokaat ka ajakirjanikele.

Seotud lood:

Prokurör Saskia Kask ütles Delfile, et otsustab pärast kohtuotsusega tutvumist, kas kaebab selle edasi või mitte, kuna tema meelest oli Mustale määratud karistus liiga leebe. Nimelt taotles prokurör Egert Mustale 12-aastast vangistust.

"Kohtuotsus oli pisut leebem, kui see karistus, mida mina küsisin, aga kohus mõistis siiski Musta süüdi kõigis punktides. Kas ma selle otsuse edasi kaeban, siis seda ma otsustan peale seda, kui olen tutvunud kohtu motiividega," ütles Kask Delfile.

„Kriminaalmenetluse käigus selgus, et Keiti on oma lapse vastu korduvalt vägivalda kasutanud – löönud last lahtise käega ja tirinud juustest. Sellega on ta põhjustanud lapsele valu, kuid mitte tervisekahjustusi või kehavigastusi. Lapse kehal ja peal tuvastatud vigastuste tekitamises on süüdistus esitatud Keiti elukaaslasele Egertile, kelle hoole all oli laps sel ajal, kui ema hommikust hilisõhtuni tööl oli. Egerti ja Keiti teod on toime pandud küll ühe ja sama kannatanu suhtes, kuid täiesti eraldiseisvalt, erinevatel aegadel,“ lisas Kask.

Harju maakohus mõistis kaheaastase kasutütre Emily sandistanud mehe üheksaks aastaks vangi.

Kohus tunnistas Egert Musta (33) süüdi korduvas kehalises väärkohtlemises ja eluohtliku tervisekahjustuse tekitamises ning mõistis talle liitkaristuseks üheksa-aastase vangistuse.

Karistuse kandmise algusajaks loetakse Musta kahtlustatavana kinnipidamise päev 18. september 2014.

Mustalt mõisteti kannatanu esindaja kasuks 50 000 eurot ja riigi tuludesse menetluskulud 2922,63 eurot.

Põhja ringkonnaprokuratuuri esitatud süüdistuse kohaselt on eeluurimisega tuvastatud, et Egert Must peksis 3.-16. septembril 2014 Maardus asuvas majas oma elukaaslase tütart, põhjustades talle valu ja tervisekahjustusi, nende hulgas ühe eluohtliku vigastuse.

Kohtuistungil tunnistas Must end süüdi osaliselt. Musta kaitsja palus tema kaitsealuse süü ümber kvalifitseerida, väites, et kehavigastuse tekitas Must lapsele ettevaatamatusest. Korduvas kehalises väärkohtlemises palus kaitsja Must õigeks mõista.

Kohtuasi lahendati üldmenetluses.