Advokaat: loodan, et Tuiksoo seisund võimaldab tal homme kohtusse ilmuda

 (18)
Advokaat: loodan, et Tuiksoo seisund võimaldab tal homme kohtusse ilmuda.
Foto: Rene Suurkaev, Eesti Päevaleht

Maadevahetuse protsess jätkub kolmapäeval kaitsekõnedega, kui sõna saab endise ministri ja riigikogu praeguse liikme Ester Tuiksoo kaitsja vadeadvokaat Raivo Laus. Advokaat loodab, et tema kaitsealune homme kohtuistungile võimeline ka ilmuma on.

"Loodan, et Ester Tuiksoo tervislik seisund võimaldab temal homme ilmuda
kohtuistungile," ütles advokaat Laus Delfile.

Harju maakohtu pressiesindaja Kristina Otsa sõnul esitas esmaspäevasel istungil oma seisukohti IRLi Tartu piirkonna juhatuse endise liikme Tarmo Pedjasaare kaitsja vandeadvokaat Jüri Leppik ning järgmisena on kord endise põllumajanduseministri ja praeguse riigikogu saadiku Ester Tuiksoo advokaat Raivo Laus. "Homme hommikul peaks alustama süüdistatav Tuiksoo kaitsja ja pärast teda süüdistatav Annuse kaitsja," teatas kohtu pressiesindaja Delfile.

Maadevahetuse protsessi raames on kohtu all kunagine keskkonnaminister ja rahvaliitlaste eksjuht Villu Reiljan, keskerakondlasest parlamendisaadik ja endine põllumajandusminister Ester Tuiksoo, firma TSM juht Einar Vettus, Merko Ehituse suuromanik Toomas Annus, maa-ameti eksjuht Kalev Kangur, Saarte Investeeringute juht Tullio Liblik ning IRLi Tartu piirkonna juhatuse endine liige ja Tartu endine linnavolinik Tarmo Pedjasaar ning juriidiliste isikutena AS Järvevana ja AS E.L.L. Kinnisvara.

Riigiprokuratuuri süüdistuse järgi korraldasid Villu Reiljan keskkonnaministrina ja Kalev Kangur maa-ameti juhina, et Toomas Annuse ja tema firma Merko Ehitus ning Tullio Libliku, Einar Vettuse ja Tarmo Pedjasaare loodusobjektidega maatükkide vahetused sujuksid ning oleksid majanduslikult kasulikud.

Ester Tuiksood süüdistab prokuratuur selles, et ta võttis 2006. aastal põllumajandusministrina altkäemaksu Annuselt, vastutasuna soosis aga Annuse firmasid Merko Ehitust ja AS-i E.L.L. Kinnisvara põllumajandusministeeriumile uute rendipindade otsimisel.

Prokuratuur on nõudnud kõikidele kohtualustele reaalset vangistust.