18aastane korduv liiklusrikkuja sai 15 päeva aresti ja jäi autost ilma

 (20)
Konfiskeeritud sõiduk
Konfiskeeritud sõidukFoto: PPA

Narva politseijaoskonna taotlusel karistas Viru Maakohus juhtimisõiguseta sõidukit juhtinud 18-aastast noormeest 15-päevase arestiga ja samuti konfiskeeris sõiduauto, mis kulus ametlikult noormehe sugulasele.

7. mail peatasid Narva kesklinnas tavapärast patrullitööd teinud politseinikud sõiduauto Nissan Almera, mille kontrollimisel selgus, et sõiduk oli registrist ajutiselt kustutatud, samuti puudus kehtiv liikluskindlustus ja ülevaatus. Sõiduki roolis oli kohalikele politseinikele varasemate liiklusalaste rikkumiste tõttu tuttav 18-aastane kaine noormees, autos oli kaks reisijat.

Narva politseijaoskonna juhtivuurija Dmitri Narolin selgitas, et roolis olnud noormees pani viimase kahe nädala jooksul toime kaks liiklusõnnetust ja lahkus sündmuskohalt.

„Sellel noormehel pole kunagi olnud juhtimisõigust, tal ei ole ei oskusi ega teadmisi selleks, et sõidukit ohutult juhtida,“ ütles Narolin. „Selgus samuti, et sõidul ei olnud praktilist vajadust, noormehe sõnul sõitsid nad teisipäeva varahommikul niisama ringi.“

Kuna noormehel on varasemate maksmata rahvatrahvide tõttu konto arestitud, ostis ta aprilli lõpus sõiduauto sugulase nimele, et kohtutäitur ei saaks seda vara arestida.

„Kuid reaalselt kuulus see sõiduk noormehele, kes pani selle sõidukiga ringi sõites järjekordse rikkumise toime, sellepärast taotlesin kohtus mitte ainult karistust sõidukijuhile, kuid ka selle sõiduki konfiskeerimist, ehkki ametlikult kuulus see tema 20-aastasele sugulasele,“ selgitas Narolin. „Selline „abi“ osutamine auto soetamisel inimesele, kes ei tohiks rooli istuda, võinuks lõppeda raskete tagajärgedega liiklusõnnetusega.“

Praeguses juhtumis alustati väärteomenetlust. Sõiduki korduv juhtimisõiguseta juhtimine on karistatav kriminaalkorras. Politseinikud pidasid tänavu kinni 1280 juhtimisõiguseta sõidukijuhti, neist 206 karistati kriminaalkorras.