18-aastane roolijoodik saadeti karistuseks arestikambrisse

 (9)
18-aastane roolijoodik saadeti karistuseks arestikambrisse
Foto on illustreerivFoto: Ilmar Saabas

Politsei taotles 18-päevase aresti paadunud roolijoodikust noormehele, kes alkoholijoobes ja juhtimisõigust omamata sõitis Virumaal ringi.

8. märtsi õhtul pidasid Jõhvi politseinikud liiklusjärelevalve käigus Kohtla vallas Tallinna-Narva maanteel kinni sõiduauto Volkswagen Golfi. Roolis olnud Lääne-Virumaalt pärit 18-aastasel Aleksandril tuvastati alkoholijoove. Samuti puudus tal juhtimisõigus, autol oli läbimata tehniline ülevaatus ja tegemata oli ka kindlustus, teatas Ida prefektuuri pressiesindaja.

Jõhvi politseijaoskonna vanemväärteomenetleja Asja Malahhova ütles, et vaatamata oma noorele eale on Aleksandrit ka varem korduvalt karistatud erinevate õigusrikkumiste eest. Aleksandril oli kehtivaid kriminaalkaristusi ja väärteokaristusi ning kõik määratud rahatrahvid on ta jätnud tasumata. „Rahatrahvi määramine ei olnud talle enam otstarbekas, aresti mõistmine võib aga teda mõjutada edaspidi seadusekuulekalt käituma,“ ütles Malahhova.

Esmapäeval taotles Jõhvi politseijaoskonna kohtuväline väärteomenetleja Aleksandrile karistuseks aresti. Kohus rahuldas taotluse ja määras karistuseks 18-päevase aresti, mida noormees asus pärast kohtuistungit ära kandma.