"Delfi kiirtund": Putinil on valida, kas tunnistada Ukrainas kaotust või hakata veelgi jõulisemalt sõdima

 (65)
"Delfi kiirtund": Putinil on valida, kas tunnistada Ukrainas kaotust või hakata veelgi jõulisemalt sõdima
Foto: AFP/Scanpix

Venemaa tunnistab sõjalise tegevuse Ukrainas läbikukkunuks või võtab ette veelgi jõulisemaid sõjalisi samme, ütles Kuku raadio saates „Delfi kiirtund" välispoliitilise kuukirja Diplomaatia peatoimetaja Kaarel Kaas.

„Ida-Ukrainas toimub klassikaline mässusõda või Proxy war ehk vahendajate abil peetud sõda. Seal on kohal suur hulk Vene eriteenistuste esindajaid ja sõjaväeluure spetsialiste, aga ka marurahvuslasi ja palgasõdureid. Praegune viiakse sinna relvastust endiselt juurde ning Vene armee toetab terroriste piiri tagant kaugtule ja õhutõrjega," ütles Kaas.

Tema hinnangul on president Putin raskete valikute ees - kui ta ei toeta terroriste otsustavalt relvaabi või õhutõrjega, siis on separatistide olukord üsna kehv. Seega laseb Putin kas separatistid Ida-Ukrainast välja lüüa ja tunnistab sõjalise tegevuse läbikukkunuks või võtab ette jõulisemaid sõjalisi samme, et Ida-Ukrainas hõivatud territooriumi hoida. See on aga Kaasi hinnangul reisilennuki allatulistamise tõttu poliitiliselt keerukas.

Tervet „Delfi kiirtundi" saab järelkuulata Kuku raadio koduleheküljelt.