Zuroff annab taas Balti riikide pihta tuld

 (120)
Efraim Zuroff
ETA FOTO

Simon Wiesenthali keskuse juht Efraim Zuroff süüdistab taaskord Eestit ja teisi Balti riike natsikurjategijate karistamata jätmises.

Zuroffi sõnul on Balti riigid oma iseseisvumisest saadik muutunud natsikriminaalide lemmikpaigaks, kus nad saavad mugavalt oma elupäevade lõpuni elada, vahendab RIA Novosti prantsuskeelses uudises, vahendab Eesti Päevaleht Online.

“Näiteks Eestis elav Gestapo eksagent Mihhail Gortšov tunneb end siiani vabalt. Ja miljonärist Harri Männil purjetab pidevalt Tallinna ja oma päris elukoha Venetsuela vahet,” rääkis Zuroff.

“Natside jälitamises on kõige raskem veenda riigivõime kurjategijaid õigusemõistjate kätte usaldama. Natse ei ole üldsegi raske paljastada, uskuge mind. Ja me teame väga hästi, kuidas seda teha,” toonitas ta.

Wiesenthali keskuse andmeil on viimase viie aasta jooksul 17 riigis paljastatud ligi 500 natsikurjategijat. Alustatud on 99 kriminaalasja ning 21 suhtes on jõustunud ka süüdimõistvad kohtuotsused, neist suurem osa Itaalias.

Wiesenthali keskus süüdistab Männilit Teise maailmasõja ajal tsiviilisikute tapmises. Eestis sündinud ja 2002. aastal Ameerika Ühendriikidest väljasaadetud Gortšovi seostab keskus aga 3000 juudi hukkamisega Valgevenes Slutskis 1943. aastal.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevaleht Onlines