Zarenkov eitab kapo süüdistusi

 (78)
Andrei Zarenkov
Postimees/Scanpix

Kapo aastaraamatus Vene ekstremistiks nimetatud Konstitutsioonipartei esimees Andrei Zarenkov kinnitab, et tema partei pole kunagi saanud raha välismaa kodanikelt ja küsitava väärtusega organisatsioonidelt.

“Konstitutsioonipartei on Eesti kodanike legaalne ametlikult registreeritud poliitiline organisatsioon ja väljendab Eesti teatud osa elanike huvisid,” teatas Zarenkov Delfile.

“Partei pole kunagi pretendeerinud kõigi Eestimaa venelaste esindamisele. Samuti nagu Eesti suured erakonnad ei ole Konstitutsioonipartei kunagi saanud raha välismaa kodanikelt ja küsitava väärtusega organisatsioonidelt,” kinnitab mees.

“Kahju, et selline tõsine ja autoriteetne organisatsioon nagu seda on Kaitsepolitsei läks paremradikaalsete poliitikute huvide teenindamisele. Kui ekstremismiks nimetada võitlust võrdsete õiguste eest, vene gümnaasiumite säilitamise eest ning õiguse eest avalikult väljendada oma arvamust, siis kas sellise Eesti me tahtsime üles ehitada?,” leiab Zarenkov.

Täna avaldatud Kapo aastaraamatus on kirjas, et Andrei Zarenkovi juhitav Konstitutsioonipartei on sisuliselt välisriigist juhitav õõnestusprojekt, mille rahastamiseks tuleb raha nii Vene riigilt kui ka ärimeestelt.

 Vaata videot
Video vaatamiseks pead omale installeerima Flash Player 8 playeri, mille allalaadimiseks vajuta siia.