WHO: Eesti ei tohi HIVi tõkestamisel raha säästa

 (4)
Stop AIDS
Corbis/Scanpix

Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) peadirektor soovitas Eestil tervishoiureformidega jätkata ja pani valitsusele südamele, et HIVi ja tuberkuloosi tõkestamisel ei tohi raha kokku hoida.

Esimest korda Eestis visiidil viibivale WHO peadirektorile Margaret Chanile tegi Stenbocki majas väikese ringkäigu peaminister Andrus Ansip. Pärast plaanitust pikemaks veninud kohtumist kiitis WHO peadirektor Eesti tervishoiu arengut, kuid toonitas samas, et HIVi ja tuberkuloosi leviku tõkestamisel tuleb tööd kindlasti jätkata, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Eriti ohtlikuks hindas Chan võimalust, et need levivad teatud inimgruppides koos. Tema arvates võiks Eesti teistele riikidele õpetada e-süsteemide efektiivsemat kasutamist. “Teie saavutused e-panganduses, e-tervishoius ja e-äris, see on midagi, mida tasub õppida. Miks ma nii ütlen? Sest see on läbipaistev, jälgitav ja see on suur samm edasi ning ma õnnitlen teie valitsust,” ütles Chan.

WHO on Eestit palju toetanud. Näiteks kui kodumaiste ekspertide aastatetagused hoiatused aidsiepideemia kohta jäid poliitikute silmis tähelepanuta, siis WHO ametlikud teadaanded sundisid Eesti riiki probleemiga tõsisemalt tegelema.