Võrus andsid positiivse koroonaproovi 10 inimest, enamik on linnavalitsuse töötajad

 (165)
Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne.Foto: Andres Putting

Linnavalitsuse andmetel on veel mitmeid haigussümptomitega inimesi, kes ootavad testi tulemust.

Linnavalitsuse avalike suhete spetsialist Marianne Mett ütles Delfile, et täna andsid positiivse koroonaproovi vähemalt kümme võrulast, kellest enamik on linnavalitsuse töötajad. Metti sõnul ei ole veel selge, kust nakkus levima võis hakata ja kui paljud linnavalitsuse töötajad on haigestunud. "Homne terviseameti ööpäevainfo toob kindlasti rohkem selgust," sõnas ta.

Linnavalitsuse teatel ootavad ka mitmed haigussümptomitega inimesed veel testi tulemust.

Linn palub ürituste korraldajatel kahe nädala jooksul toimuma pidanud avalikud üritused edasi lükata, nagu terviseamet tungivalt soovitas. Sel ajavahemikul sulgeb linn ka kultuurimaja Kannel.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!