Võrumaa puidufirma Barrus on endiselt vooluta, töö seisab terve päev

 (4)
Eile sai tormis kahjustada Võru alajaam, mistõttu jäi terve linn elektrita. Täna on Võrumaal veel mõned suurtarbijad ilma vooluta.
Eile sai tormis kahjustada Võru alajaam, mistõttu jäi terve linn elektrita. Täna on Võrumaal veel mõned suurtarbijad ilma vooluta.FOTO: Elering

Eile tervet Eestit räsinud torm tegi suurimat kahju Võrus, kus jäi terve linn elektrita. Kuigi elektrivarustus suudeti keskööks taastada, on mitmed suurtarbijad Võrumaal täna veel vooluta.

Võrumaal tegutseva puidufirma Barrus juhatuse liige Jürgen Ainsalu ütles Delfile, et piisav elektrivarustus firma toimimiseks taastatakse plaanide kohaselt õhtul 17-18 paiku.

"Praegu tehas seisab ja pole midagi teha. Rahaline kahju kindlasti on, aga kui suur, see veel selgub," sõnas Ainsalu.

Hommikul nentis Võru linnapea Anti Allas, et teisedki suurtarbijad võivad täna veel vooluta olla, sest eile õhtuse alajaama rikke tõttu ei suuda Elering veel vajalikku pinget neile pakkuda. "Töö selle nimel käib," kinnitas ta.

Elering teatas täna hommikul, et üks Võru alajaama kahest sektsioonist õnnestus pingestada kell 23.19, mis võimaldas Eleringi poolt taastada elektrivarustuse suures osas Võru linnast. Esmaspäeval jätkab Elering Võru alajaama seadmete ülevaatust ja korrastamist, et taastada kogu alajaama töö. Elering vabandab klientide ees tekkinud ebamugavuste pärast.