Võru poodides ja apteekides on külastajaid tavalisest rohkem, kuid tormamist ja paanikat linnapildis ei kohta

 (59)
Võrukad võisid küll kärutäite kaupa toitu koju varuda, aga kui riiulid isegi mõneks minutiks tühjaks said, laoti need taas head-paremat täis. Ainult rahu!
Võrukad võisid küll kärutäite kaupa toitu koju varuda, aga kui riiulid isegi mõneks minutiks tühjaks said, laoti need taas head-paremat täis. Ainult rahu! Foto: Jassu Hertsmann

Kesklinnas asuva Konsumi teenindaja Karini sõnul on täna kõige rohkem ostetud konserve, purgisuppe ja tualettpaberit. „Peaaegu iga mööduja korvis on ikka pakk WC-paberit,“ sõnas ta.

Rimi kaupluses ostlev Annika tuli poodi kuivaineid ja tualettpaberit varuma mehe soovitusel. „Eks see pani muretsema, et koolid kinni läksid, “ ütles Annika. „No ja lisaks meil peretuttav käis seal peol ja nüüd on palavikuga kodus, aga vist ootab testimist“.

Tühje riiuleid kesklinna poodides siiski ei näe, hõredamate täitmisega on ametis saaliteenindajad. Enamikus poodides töötavad kõik kassad.

Pikki järjekordi apteekides ei ole

Võru Südameapteegi teenindaja Kalli sõnul ostavad inimesed nii maske kui desinfitseerimisvahendit, aga mõned tulevad ka lihtsalt nõu küsima. „See on juba mitu nädalat nii, aga tänase päeva jooksul on eriti palju inimesi läbi käinud,“ ütles ta.

Seda tõdes ka Benu apteegi juhataja Maarika, kelle sõnul olid apteek suurema koormusega ka arvestanud. „Täna on meil kõik kassad avatud,“ viipas ta.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!