Võrdõigusvolinik: Eesti riik ei nõustu rassistlike väljaütlemistega

 (71)
Võrdõigusvolinik: Eesti riik ei nõustu rassistlike väljaütlemistega
AFP/Scanpix

Võrdõigusvolinik Mari-Liis Sepper ütles kommenteerides viimasel ajal Eesti meedias kõlanud rassistlike väljaütlemisi, et kellelgi ei ole aga õigust väljendada end solvavalt või kutsuda üles vihkamisele, rassismile ja inimeste sildistamisele inimeste etnilise päritolu, nahavärvuse või usuliste veendumuste tõttu.

Sepperi sõnul on kõigi õigus olla vaba diskrimineerimisest oluline inimõigus.

"Õigusriigis nagu Eesti on kõigil inimestel õigus olla vaba vihkamisest, tõrjumisest, diskrimineerimisest. Eesti seadusandja ja õiguspraktikud seisavad hea selle eest, et need õigused oleksid kaitstavad ja nende õiguste rikkujaid karistataks," ütles Sepper meediale saadetud teates.

Sepper lisas, et inimvihkajalikkust ning rassismi põhjustab hirm ja rumalus ning et hoiakud, mille järgi mõned inimesed on vähem väärtuslikud seetõttu, et nad kuuluvad rahvus- või usuvähemusse, viivad diskrimineerimise ja tõrjumiseni.

Volinik mõistis hukka ka diskrimineerimist toetavad avaldused ja kinnitas, et tema poole võivad pöörduda kõik, kes tunnevad, et neid on nende etnilise päritolu, nahavärvuse või usuliste veendumuste tõttu ebasoodsamalt koheldud.