Von Glehni pubis müristas Hitleri sünnipäeva eelõhtul kurikuulus natsibänd

 (109)
Kontserdi plakat
Kontserdi plakatFoto: von glehn

Möödunud laupäeval esines Tallinnas Von Glehni pubis mitmete teiste artistide seas ka Eesti neonatside poolt austatud P.W.A. Kuna kontsert toimus Adolf Hitleri sünnipäeva eelõhtul, pani see mõne külastaja arvama, et tegemist võib olla diktaatori sünnipäevale pühendatud üritusega, kuid pubi kinnitab, nii see ei olnud.

Pubist öeldi Delfile kommentaariks, et P.W.A neil laupäeva õhtul tõesti esines, kuid mingeid avalikku korda rikkuvaid intsidente ei toimunud.

Samas ei välistata, et antud kontserdil võis mõni lava ees trüginud klient olla mõtetega Hitleri sünnipäeva juures ja kanda mingeid väiksemaid märke, mida võiks sündmusega seostada. Märgatavaid Hitleri sünnipäevale viitavaid esemeid pubi töötajaskond väidetavalt ei näinud.

Üks laupäeva õhtul pubisse sisse põiganud linlane* rääkis Delfile, et mitmel külalisel oli näha ümber käe punast haakristiga paela. Samuti oli tema sõnul kuulda hüüdeid "Adolf Hitler 125!".

Lisaks P.W.A-le astusid üles mõned Eesti punkbändid ja paar esinejat oli ka Soomest.

Politsei nädalavahetuse kokkuvõttes puudub info, et laupäeva õhtul oleks Von Glehni pubis mõni kuritegelik intsident aset leidnud.

*isik toimetusele teada