Voldemar Panso preemia sai Diana Leesalu

 (3)
Voldemar Panso preemia sai Diana Leesalu
Foto: Lavakunstikool

Voldemar Panso sünniaastapäeval anti üle Panso-nimeline preemia, mille sel aastal pälvis 25. lennu üliõpilane Diana Leesalu.

Laureaat kuulutati välja Hobuveskis pärast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli 25. lennu bakalaureuselavastuse "Gizzelle" etendust, mille dramaturgiks on vastne laureaat.

"Gizzelle'i" lavastas Alexander Pepeljajev.

Dramaturgi õppesuund avati lavakunstikoolis 2004. aastal ning Leesalu on esimene dramaturgisuuna üliõpilane, kellele preemia on omistatud, teatas
kooli juhataja abi Liina Jääts.

Õpingute jooksul on ta teinud mitmeid lavastusi, Linnateatri mängukavas on olnud „Suur mees juba“ ja „Vaata, ma kukun“. Samuti on tema sulest ilmunud mitu romaani - „Mängult on päriselt“ ja „Mahajäetud maja“.

Panso preemiat antakse legendaarse teatrimehe sünniaastapäeval välja alates 1978. aastast ning see on mõeldud noorte andekate lavaüliõpilaste esiletõstmiseks ja tiivustamiseks.

Sel korral anti preemia välja 34. korda, varasemad laureaadid on Andrus Vaarik, Elmo Nüganen, Marko Matvere, Katariina Unt, Priit Võigemast, Mart Koldits, Risto Kübar jt.

Preemiat rahastab Eesti Kultuurkapital ning selle andis üle Rein Oja, Eesti Teatriliidu aseesimees.