Võitlus koroonaviiruse puhanguga: Saaremaal suletakse nädala lõpuni kõik koolid

 (283)
Terviseamet
Pilt on antud loole illustreeriv!Foto: Jaanus Lensment

Saaremaa vallavanem Madis Kallas sõnas "Aktuaalsele kaamerale", et vallavalitsus otsustas tunnikese eest, et nädala lõpuni on koolid saarel suletud.

Täna selgus, et kaks uut nakatunut on saarlased. Nad võisid viiruse saada Saaremaad külastanud võrkpalluritelt.

Kallas kinnitas, et koolid suletakse, ent praeguse seisuga jäävad lasteaiad avatuks. Ta viitas, et koolid on suletud nädala lõpuni - koolipäevadest puudutab see seega homset ja reedet.

Ta ütles, et infotulv oli täna meeletu. Nende poole on pöördunud nii lapsevanemad, õpetajad kui direktorid. Pole ka teada, kes lastest käisid võrkpallivõistlusi jälgimas.

Terviseameti lääne regionaalosakonna juht Kadri Juhkami sõnul võisid mõlemad nakatunud saarlased kokku puutuda märtsi alguses Saaremaad külastanud võrkpalluritega.

"Ürituse korraldaja kinnitas, et Itaaliast saabunud mängijad on terved. Samuti andsime võistluse korraldajale täpsed juhised ürituse ohutuse korraldamiseks," ütles Juhkam, kelle sõnul vastutab ürituse terviseohutuse eest korraldaja.

Delfi kajastas täna ennelõunal, et eelmisel nädalal Saaremaal kaks eurosarja kohtumist pidanud Milano Powervolley osad meeskonna liikmed on haigestumise tõttu ülejäänud tiimist eraldatud, kuigi neil peale palaviku muid koroonaviiruse sümptomeid ei esinenud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!