Võimuvõitlus ERR-is: Tomberg ja Kaljuveer lahkuvad rahvusringhäälingust

 (72)
Täiendatud 21.20
Hanno Tomberg
Hanno TombergFoto: Ilmar Saabas

Rahvusringhäälingu juhatuse liige Hanno Tomberg esitas täna rahvusringhäälingu nõukogule teate, et kavatseb alates 1. juunist ametist lahkuda.

Ringhäälingu nõukogu esimees Agu Uudelepp ütles ERRi raadiouudistele, et nõukogu võttis Tombergi öeldu teadmiseks, vahendas ERRi uudisteportaal.

Uudelepa sõnul olid Tombergi lahkumise põhjuseks erimeeldused rahvusringhäälingu personalipoliitikas.

"Ootus on, et juhatusse tuleks vähemalt sama tugev tegija kui Hanno Tomberg on. Nõukogu oli tema tegevusega väga rahul, tegemist on tõelise spetsialistiga, kuid samas on ka selge, et kui inimene kirjutab ise avalduse, milles ta soovib lahkuda, siis saab nõukogu selle ainult teadmiseks võtta," rääkis Uudelepp.

Tombergi lahkumisavaldus on ilmselt seotud sellega, et ERR-i sporditoimetuse juhil Marko Kaljuveeril paluti ametist lahkuda.

ERRi juhatuse esimees Margus Allikmaa nentis ETV uudistesaates "Aktuaalne Kaamera", et Tomberg võis lahkumisavaldust esitades tunda Kaljuveeri osas kaasvastutust või tahet teda kaitsta.

Kaljuveeri vallandamise põhjustest rääkides ütles Allikmaa, et sporditoimetuse töö alaliitudega võiks olla tõhusam ning samuti peaks olema valik natuke avaram selles osas, milliseid alade ülekandeõigusi hangitakse.