Vitsut: nimede eestistamine on pettemanööver

 (23)
Toomas Vitsut
Foto: Ilmar Saabas

Vitsut ütles täna Tallinna Kodurahufoorumit avades, et kampaaniana ei saa lõimumisprotsessi edasi viia, vaid see peab arenema igapäevaelu loomuliku osana.

„Integratsioon ei saa olla eesmärk omaette või asi iseeneses — see protsess saab toimuda igapäevaelu loomuliku osana või seda ei toimugi. Kindlasti ei too aga kasu säärased kampaaniad, nagu näiteks võõrnimede eestistamine. Nimetaksin seda lihtsalt pettemanöövriks,” rääkis linnavolikogu esimees, vahendas Tallinna linnavolikogu kantselei konsultant Anu Loide.

Tema hinnangul on kodurahufoorumid saanud Tallinnas kaasamispoliitika loomulikuks osaks. „Aprillisündmuste järel ei olnud Tallinn enam endine. Oleme püüdnud pingestunud suhteid mitmeti korrastada, kuid on teada tõde, et usaldust kaotada on kergem kui taastada. Muuhulgas oleme seda püüdnud saavutada kodurahufoorumite vahendusel, millest tänane on juba arvult seitsmes,” kõneles Vitsut.

Täna toimuv foorum Vitsuti sõnul kinnituseks sellest, et Tallinnas ei keerle elu oma naba ümber. Foorumil on vaatluse all konflikt Gruusias ja sellest johtuv mõju Euroopa julgeolekule.