Virumaal lekkis tsisternvaguntest kokku ligi 52 tonni lahustit

 (5)
Reostus Tapal
Reostus TapalFoto: Kaspar Pokk

Komisjon tegi kindlaks, et Virumaal lekkis sel esmaspäeval tsisternvagunitest kokku 51,9 tonni kemikaali. Kuna tegemist on kiiresti aurustuva kemikaaliga, siis ei ole võimalik lekke alguskohta ja pinnasesse imbunud lahusti kogust üheselt määratleda.

Muuga kaubajaamas kolmapäeval toimunud lahusti ümberlaadimise juures oli komisjon Keskkonnainspektsiooni, EVR Cargo ja kauba saaja esindajate osalusel, kes mõõtis kaod üle.

Lekete avastamise järel läbis rong teisipäeval Tapal asjatundjate komisjoni põhjaliku kontrolli, mille käigus avati tolli plommid ning kontrolliti üle põhjakorgid. Kontrolli tulemusel minimeeriti võimalike täiendavate lekete oht ning rong jõudis teisipäeva õhtul täiendavate intsidentideta Tapalt Muuga kaubajaama. Rong 36 tsisternvaguni ja nelja poolvaguniga alustas teekonda Kohtla jaamast, kus EVR Cargole anti üle kaubaga laetud tsisternid.

Lekkinud vagunite omanik ega rendile andja ei olnud EVR Cargo. EVR Cargo teostas veeremile enne vedu kõik ettenähtud kontrolliprotseduurid, kuid ei tuvastanud leket ega ka muid kõrvalekaldeid. EVR Cargo peab ohutust raudteel äärmiselt tähtsaks ning on juhtunud intsidendi ja selle tagajärgede osas murelik. EVR Cargo teeb kõik, et aidata omalt poolt välja selgitada kõiki juhtunu asjaolusid, et saaks tarvitusele võtta taoliste intsidentide kordumist välistavad meetmed.

Seotud lood:

Esmaspäeva õhtupoolikul lekkis Ida-Virumaal Sonda raudteejaama lähedal tsisternvagunist tugevalt lõhnavat lahustit, mistõttu päästjad evakueerisid läheduses olnud inimesed. Kell 20.23 teatati reostusest Tapal.

Mitu lugejat andis Delfile teada, et Sonda raudteejaama lähedal lekkis tsisternvagun mürgist ja tuleohtlikku solventi ja ohtliku olukorra tõttu evakueeriti piirkonnast inimesed. Häirekeskus sai lekkest teate kell 16.21.

Kella 17.50 ajal ütles päästeameti pressiesindaja Delfile, et leke on peatatud ja maha voolanud solvent on kaetud vahuga. Ta lisas ka, et päästjad määrasid 400 meetri ulatuses ohuala.

Üks piirkonna elanik ütles kella 18.30 ajal olukorda kommenteerides, et raudteejaama juures asuv toidupood pandi kinni ja jaama ümbruses olevatest majadest evakueeriti inimesed, keda veel koju tagasi ei lasta.

Päästjad keerasid lekkima hakanud klapi kinni ja likvideerisid reostuse kella 17.20ks. Elroni pressiesindaja sõnul mõjutas olukord eile kahe rongi liiklust. Rongiliiklus taastati kella 18.30 ajal. Inimesed vigastada ei saanud.