Viru vangla ametnikul tuvastati koroonaviirus

 (25)
Viru vangla - veebruar 2018
Viru vanglaFoto: Sven Arbet

Täna tuvastati Viru vangla ametnikul koroonaviirus.

Viimati täitis haigestunud ametnik oma ülesandeid 27. augustil. Vangla testib kõiki vange ja töötajaid, kes võisid nakatunud inimesega kokku puutuda, teatas vanglate pressiesindaja sotsiaalmeedias.

Terviseamet ütles täna, et amet ja Viru vangla on valvuri lähimad kontaktsed välja selgitanud ning viiruse leviku peatamisel tehakse tihedat koostööd.

Varem on Eestis koroonaviirus tuvastatud kuuel vanglateenistujal, ühelgi vangil ei ole seda leitud.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 667 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest kümne testi tulemus osutus positiivseks.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!