Viljandi gümnaasium saatis õpilased koju, sest õpetajal avaldusid koroonaviiruse sümptomid pärast kokkupuudet nakatunuga

 (177)

Direktori Ülle Matsini sõnul avaldusid ühel kooli õpetajal koroonaviiruse sümptomid täna, mistõttu töötaja kooli ei tulnud. Direktor otsustas lapsed koduõppele saata.

"Ajutiselt viisime õpilased koduõppele, sest ühel töötajal avaldusid täna koroonaviiruse sümptomid," ütles Matsin. "Töötaja annab täna proovi, mille vastused selguvad homme."

Ta lisas, et koroonaviiruse kahtlusega õpetaja puutus nakatunuga kokku Saaremaal toimunud NOM festivali raames. Matsinile teadaolevalt on Võru koolide ja lasteaedade sulgemine seotud sellesama festivaliga.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!