VIKi liige Ammas: koostöö Ojulandiga on keeruline, aga mitte võimatu

 (47)
Kristiina Ojuland
Kristiina OjulandFoto: Hendrik Osula

Erakonnaks muutuva MTÜ Vaba Isamaaline Kodanik liige Andres Ammas lausus Lääne Elule antud intervjuus, et koostöö häälte võltsimise pärast Reformierakonnast välja visatud Euroopa Parlamendi saadik Kristiina Ojulandiga on keeruline, aga mitte võimatu.

"Minu isiklik arvamus on, et see koostöö on keeruline, aga mitte võimatu.
Tuleb selgeks teha, mis on tema tegelik huvi, kas ainult isiklikud ambitsioonid ja isiklik heaolu või on tal siiras mure Eesti pärast. Ma ei ole kindel, et Ojulandi kavatsused on päris siirad, aga ma ei tahaks ka näpuga näidata, kes kõlbab uude erakonda ja kes ei kõlba," vastas Ammas küsimusele, kas Ojuland võiks olla uue erakonna liige.

Ammas ei soovinud olla ka kohtumõistja, kes ütleks, kas Ojulandile tehti Reformierakonnast väljaviskamisega liiga või mitte. "Ojulandi küsimus on VIKile ja uuele erakonnale tähtis, sest uus erakond tahab eetikat tähtsaks pidada. Mina ei saa kahjuks sellele küsimusele vastata, sest ma ei tunne Reformierakonna siseelu ega oska öelda, kas Ojulandile tehti liiga," lausus Ammas.

Ka Ojuland on rääkinud uue erakonna loomise mõttest ning viidanud ka võimalikule koostööle VIKiga, aga VIKi juht Andres Herkel on öelnud, et mõnel MTÜ liikmel võib olla Ojulandi suhtes vastuväiteid.